7 Haziran 2021 Pazartesi

PİKE TAKIMLARI İLE EVLERE GELEN MELTEM ESİNTİSİ


Baharı simgeleyen tabiat anadaki güzellikler bitki örtüsünün renk değiştirmesi, toprağın ve suyun ısınmasıyla kendini gösterirken, evlerimizde bilin bakalım baharın simgesi nedir diye soracak olursanız hiç tereddüt etmeden yataklarımızın üzerine incecik serilen şık pike takımlarımız derim.

Pike kelimesi dilimize Fransızcadan geçmiştir. Kabarık kumaş anlamına gelir. Pike takımları yatak örtüsü olarak kullanıldığı gibi tek başına baharla yaz arası geçişlerde serince yatabilmek içinde kullanılır. Pikeler yatak üzerine tek olarak kullanıldığı gibi, takım olarak da yastığı ve çarşafı birlikte kullanılabilir. Tek kişilik pikeler 160x230 ölçülerinde, çift kişilik pikeler 200x220 ölçülerinde, king size dediğimiz battal boy pikeler de 220x240 ölçülerinde üretilmektedir. Vücudumuza dokununca verdiği serinlik hissi çok hoşuma gidiyor. O duygularla uykuya dalıyorum. Uykuda terlemiyorum. Sabah yataktan dinç olarak kalkıyorum.

Yatak odası kapısının önünden geçerken resmen içim açılıyor. Bu kadar soft renklerde pike bulacağımı düşünmemiştim. Ancak markanın tüm ürünlerinde bu softluğu ve şıklığı bulmak beni mutlu ediyor. English Home markasının bu sene ki pike takımı modelleri çok güzel değil mi? Ben renklerindeki pastelliğe ve kumaşlarının dokusuna bayıldım. Serin yaz ve bahar geceleri kullandığımız pike takımları genelde %100 pamuktan oluşan terletmeyen, nefes alan kumaşlardan üretiliyor. Kendi odama çift kişilik, kızımın odasına tek kişilik pike takımı aldım. Bence bu pike takımları iyi birer ev hediyesi de olabilir. Biri bana hediye olarak pike takımı alsa pek sevinirdim. Her genç kızın çeyizinde de mutlaka pike takımı olmalı..Pike fiyatlarının sezonda yüksek olacağını düşünmüştüm. Oysa oldukça hesaplı ve ekstra indirimli olduğunu gördüm. Özellikle renk seçeneğimin fazla olması gönlüme göre oldu. Tam bahar renkleri, griler, bejler, maviler, yeşiller, sarılar, lilalar, pembeler... Renk alternatifi çok fazlaydı. Çiçek desenleri, geometrik ve marin desenleri bu seneye damgasını vurmuş.. İndirime girmiş ürünlere bir göz atmanızı özellikle öneririm. Bu markayla özdeşleşen kelime kesinlikle zarif olurdu. Bence Türk halkının renk algısını da değiştirdi. Daha spor daha şık ürünleriyle tekstil sektörüne de örnek oluyor. Kadın için giyim neyi ifade ediyorsa evimizdeki yatak odasının giyimi de ondan soruluyor. O artık ailemizin vazgeçilmez bir parçası. Evlerimize gelen hoş bir meltem esintisi..

English Home mağazalarını neredeyse her semtte bulmak mümkün olduğu gibi, bir tıkla online alışverişlerimizi de kolaylıkla yapabiliyoruz. Biliyor musunuz 75 TL üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz, siparişiniz kapınıza kadar teslim ediliyor. Her ölçüde ve her bütçeye uygun ürünler bulmanızda mümkün. Mağazalardan içeri adımımı atar atmaz, ev dekorasyonu ile ilgili ne arıyorsam bulabiliyorum. Mutfaktan banyoya, yatak odasından salona, kozmetikten giyime dair ne varsa..  Hem klasikten uzak, hem bol çeşit, hem de ürünlerinin kalitesi ile gönlümü fethediyor. Mağazalarda personelin müşteriyi karşılaması, ilgili ve güler yüzlü olması daha keyifli alışveriş yapmamıza neden oluyor. İyi ki varsın English Home..