31 Mart 2021 Çarşamba

Kadın Atlet Tasarımları

 


Günümüzde kadın iç giyimi de kadın dış giyimi kadar önem kazanmış, iç giyim ürünlerinde oldukça fazla çeşit renk ve desende geniş bir ürün yelpazesi oluşturulmuştur. Ancak ürün çeşitleri son yıllarda dış giyime de uygun olarak üretilmiştir. Bu sayede hem rahat hem de hafif kombinler yapmak mümkün hale gelmiştir. 

Bu durum en çok da kadın iç giyiminde önemli hale gelir. Örneğin spor ve hafif bir kombin yapmak isterseniz kadın atlet seçebilir ve üstüne hafif bir hırka ile hem rahat hem estetik olarak tamamlanmış olursunuz. Çünkü bir atletle bile gerekli olan rahatlığı ve estetiği yakalayabilmek mümkündür. 


Kadın Atlet Ürünlerinin Özellikleri 

 Atletler kadın iç giyiminin dışında artık dış giyimi olarak da kategorize etmek mümkün. Kadın atlet ürünleri önemli birçok özellikte üretilmeleri gerekir. Atlet seçimlerinizde bu özellikleri göz önünde bulundurmanızı öneririz. Bu ürünler sert kumaşlardan üretilmemelidir. Kullanımı rahat olmalıdır ve giyip çıkarırken insanı yormamalıdır. 

Kaşındırmamalı ve cildi tahriş etmeyecek kumaşlardan üretilmiş olmalıdır. Kumaşı nefes alabilmelidir. Vücudu tam sarmalı kesiğe ve potluğa neden olmamalıdır. Terletmeyen kumaş türünden üretilmiş olmalıdır. Yumuşak olmalıdır. Kadın atlet ürünlerinde bu özellikler dikkate alınmalıdır. 
Kadın Atlet Ürünlerinin Çeşitleri 

Hem iç giyim hem dış giyim ürünlerinden biri olankadın atlet ürünleri dış giyimin içinde olduğundan dolayı çeşitleri de artmıştır. Birçok renk ve desende üretilen atletler geniş ürün yelpazesi oluşturuyor. Her bedene uygun klasik modellerden spor modellere ürünler daha modern çizgideki ürünlere kadar birçok kumaş ve desende bulmak mümkündür.  

Klasik modeller daha çok iç giyimde tercih edildiği için modelinden çok kumaşın türüne önem verilen bir ürün kategorisidir. Klasik modelde ince askılı kalın askılı dekolte kısmı daha kapalı ya da daha açık olan düz ya da çıtçıtlı, penye ve %100 pamuklu ürünlerden almak mümkündür. 


Kadın Atlet Ürünlerinde Farklı Tarzlar 

Klasik modelden ayrı olarak spor tarzı ve moderni tarzı ürünler de hem iç giyim hem dış giyimde yer almıştır. Spor modellerde genel olarak ter emiciliği ya da nefes özelliğinin yanı sıra bir de kumaşların dikişlerinin sağlamlığı aranır. Penye ya da pamuklu kumaşlarla dikiş sağlamlığı spor ürünlerinde pek sağlanamadığı spor atletleri için daha çok sentetik karışımlı kumaşlardan üretilir. Spor atletlerinin de ince askılı crop ya da kalın askılı büstiyer şeklinde üretilenleri mevcuttur.  


Kadın Atlet Ürünlerinde Modern Çizgiler 

Modern çizgide ürünlerinde ise daha çok yumuşak ve parlak kumaştan üretilmesi tercih edilir. Yine sporcu atletlerindeki gibi sentetik karışımlı kumaşlardan ya da saten kumaşlardan üretilir. Bu tarz kumaşlar genellikle estetik açıdan güzel görünür yumuşaktır ancak terletir.  Kombinezon, jüpon, braletbabydoll gibi kadın atlet çeşitleri daha çok modern tarzda ürünleri kategorisinde bulunur. Klasik, modern ya da sporcu her çeşit atlet türüne https://www.otsicgiyim.com/kadin-atlet com adresinden kolaylıkla satın alabilirsiniz.