19 Eylül 2021 Pazar

ERKEK PARFÜM KOKULARINA BAYILAN KADINLAR


Anda gizli olan şeylerden biri de kokudur. Hayatı yaşarken geçip giden anıların içerisinde, rüzgarın esintisiyle bize gelen bir koku, o anı tekrar hissetmemize hatırlamamıza neden olur. O yüzden biz bazı kokuları unutamayız. Eşimle ilk karşılaştığımda kullandığı koku beni cezp etmişti. Garip bir şekilde beni kendine doğru çektiğini hissetmiştim.

Ben size bir şey itiraf etmek istiyorum. Çiçeksi kokuları hayatım boyunca çok sevmişimdir. Tenime de yakıştırırım. Kokladıkça koklayasım gelir. Fakat bazen de  erkek parfümü kullanmayı çok severim. Tabi bunun bir nedeni var. Sevdiğimin kokusu gelir burnuma. 

Eşimin doğum günü yaklaşırken, giyinme odamızdaki parfüm şişelerine gözüm takıldı. Evet erkek parfümü güzel bir doğum günü hediyesi olabilirdi. Aslında aramızda kalsın birazda kendim için parfüm hediyesi seçmek istiyordum. Onu hep yanımda hissetmek gün boyu onun kokusuyla dolaşmak çok keyifli oluyordu. Ama bu sefer çok özel bir parfüm alabilmek için biraz araştırma yapmak istiyordum.  Çünkü kalıcı ve gerçek bir parfüm bulmak zordu. Evet bir sürü marka ve koku çeşidi vardı. Ancak çok özel bir şey olmalıydı. MM Group Kozmetik web sitesine girdiğimde doğru ve özel bir yerde olduğumu anlamıştım. Dünyanın en seçkin markaları karşımda duruyordu. Ve fiyat konusunda gözlerime inanamadım. Büyük İndirim yapmışlardı. Fiyatlar orijinal parfümler için süperdi. Gerçekten kokularını tahayyül etmekten başım döndü. Erkek parfüm markalarından Versace, John Varvatos, Emperor Blue, Moschino gibi dünya markalarının tek Türkiye resmi distribütörü olmasından dolayı fiyatları bu kadar makul tutabilmesi beni çok mutlu etti.Boş parfüm şişelerini benim gibi koleksiyon yapanlar var mı aranızda. Yıllar geçse de orijinal parfüm şişelerindeki kokular kaybolmuyor. Öyle özenle yapıyorlar ki sanat eseri, bir biblo gibi sergileyebiliyorsunuz onları. O yüzden bu seferki seçimim çok şık olmalıydı. 

Her koku her insanda güzel durmaz bunu çok iyi biliyorum. Koku vücut sıcaklığıyla bütünleştiğinde özünü bırakır havaya. Bazen yanınızdan insanlar geçip giderken burnunuza onların kokuları gelir. Dönüp sormak istersiniz hangi parfümü kullanıyorsunuz diye. Erkek kokularında aromatik ve güçlü kokular favorim. Kıyafetlerime parfümü direk sıkmam ben, örneğin ütü suyuna karıştırıp ütü yaptığımda koku kumaşın her yanına dağılır. Özellikle erkeklerin takım elbiselerine bu yöntem uygulanmalı. Dolapta durdukları için kokularını hiç kaybetmezler.  Geçenlerde saç parfümlerinin revaçta olduğunu duydum. Oysa ki ben ve eşim saç fırçamıza kullandığımız parfümü damıtarak saçlarımızı öyle tararız. Tepeden tırnağa parfümle yıkanmak dedikleri bu olsa gerek. 

MM group kozmetikten bahsederken diğer ürün gruplarını söylememek olmazdı. Makyaj ve cilt bakımı ürünleri de dünya markaları. Clarins in yine Türkiye resmi distribütörü olduğunu biliyor muydunuz? Web sitelerinde yarı fiyatlı ürünler bölümü yapmışlar makyaj ve cilt bakımı ürünleri için kendime harika rujlar aldım. Online alışveriş olanağının olması ve artık dünyanın bir tık uzağında olduğunu bilmek ne büyük bir keyif. %100 orijinallik garantisi ile ben aradığımı buldum. Sizin de bulmanız ve her daim güzel kokmanız dileğiyle….

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder