25 Nisan 2021 Pazar

Yatak Odanızın Tarzına Uygun Gardırop Seçenekleri


Yatak odası genellikle takım olarak satılır. Odadaki uyumun sağlanması için kullanıcıların tercihi de bu yöndedir. Ancak tamamen kendi zevkinize göre odanızı tamamlamak istiyorsanız, farklı parçaları birleştirebilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi ile tüm tarzları bünyesinde bulunduran İder Mobilya, aradığınız tarzda gardırop modelini size sunar, uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanmanıza olanak tanır! 

 

Yatak odalarında dekorasyon stili hangi tarz olursa olsun, hiçbir zaman değişmeyen iki unsur her zaman başroldedir: Yatak ve gardırop. Onlarsız bir yatak odası düşünemediğimiz gibi bu iki mobilya, odadaki genel dekorasyon kodlarının da belirleyicisidir. Yatakta stil ve konforu bir arada bulabilmek kolaydır. Ancak ikincisine yani gardırop seçeneklerine gelirsek seçim için birçok kriteri aynı anda değerlendirmek gerekebilir: Odanın büyüklüğü, depolama alanına duyulan ihtiyaç, duvar rengi, dekorasyon stili hepsini bir arada düşünmeli. Küçük alanlarda daha çok aynalı ve açık renk modellerle minimalist bir stil uygulamak doğru bir seçim olabilir. Daha geniş alanlar için 6 kapılı ya da köşeli modeller, koyu renk ya da özelleştirilmiş bölümlere sahip gardırop seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. 

 


Minimalist Bir Şıklık için Beyaz ve Ayna Birlikteliği 

 

Yatak odaları yaşam alanlarının adeta gizli vahaları gibidir. Dekorasyon stillerini uygularken mümkün olduğu kadar kendinizi iyi hissettiren, dinlenebileceğiniz size huzuru yaşatacak olan tasarımları tercih etmelisiniz. Aslında yatak odası dekorasyonu çoğu zaman kişiseldir. Örneğin; uyandığınızda enerjik bir ortam istiyorsanız o zaman canlı renkleri bolca kullanabilirsiniz. Böyle bir dekorasyon stilinde yatak başlığını bu yılın trendi pastel tonlarından seçebilirsiniz. Minimal detayların hakim olduğu bir alanda gardırop seçimi sade, beyaz, aynalı, sürgülü bir modelle uyumlu bir birliktelik oluşturabilir. Aynı zamanda aynaların ortamı ferah gösteren dokunuşunu böylece hayata geçirmiş olursunuz. Yumuşak çizgiler, sade düz aksesuarlar, buz beyazı duvarlar minimal etkiyi fazlasıyla hissettirecek dekoratif unsurlar olabilir. İder Mobilya’da yer alan beyaz ya da silver aynalı ve sürgü mekanizmalı gardırop seçenekleri ile yatak odanızda minimal bir dokunuş bırakabilirsiniz. 

 

Ahşabın Doğallığını Yatak Odasına Taşıyan Dekoratif Tasarımlar 

 

Yatak odası dekorasyonunda 2021 yılında da geçerli olan bir trend: Giderek artan doğal ve çevre dostu tasarımlar. Ahşap ve rustik detayların ön planda tutulduğu ekolojik malzemelerle uyumlu bir yatak odası hem doğal hem de rahatlığı fazlasıyla hissettirir. Ahşabın doğal dokusuna yer veren mobilya seçimi gardırop tasarımlarında da kendisini gösterir. Doğaya adeta açık davet sunan ahşap ceviz dokusuna sahip bir gardrop bu tarzı fazlasıyla destekler. Aynı zamanda sürgülü tasarımı ile konforlu bir kullanım sağlar. Böylelikle size kendinizi iyi hissettirecek detaylar için daha fazla alan bırakır. Duvarlarda kurumuş çiçeklerden yapılan tablolar, hasır bir puf ve ahşap bir abajurdan yansıyan sarı doğal ışık. Doğadan, çiçeklerden, yapraklardan ilham alan nevresim takımları, perdeler… Hepsi bu trendi yatak odanıza taşımayı garantileyen ayrıntılardır. 

 


İşlevsel Gardırop Modellerine Estetik Bir Dokunuş 

 

Yatak odası dekorasyonunda stili belirleyen önemli bir detaydır mekanın kullanım alanı. Hangi mobilya için ne kadar bir alan ayrılabilir, bunu belirledikten sonra yatak, gardırop gibi büyük mobilyalara karar vermek daha kolaydır. Yatağın büyüklüğü hemen hemen her stilde birine yakın olsa da iş gardırop seçimine gelince çok farklı seçeneklerle karşı karşıya kalırız. Büyük bir yatak odasına sahipseniz o zaman seçim için alternatifleriniz de fazlalaşır. Kullanım alanına göre daha gösterişli mobilyaları tercih ediyorsanız o zaman köşe gardırop takımı ile dekorasyonda fark yaratabilirsiniz. Cam kapaklı ve köşe parçalı bu tasarımı yine aynı stildeki ayna modeline sahip bir komodinle uyumlu hale getirebilirsiniz. Siyah bir sarkıt, rustik detaylı abajurlar ve geometrik desenli siyah beyaz bir halı ile yatak odası dekorasyonuna şık bir imza atabilirsiniz. 

 

Yatak odası dekorasyonunda kişiselleştirilmiş tasarımlarla kendinize özel alanlar yaratırken aynı zamanda, şık bir görünüm için İder Mobilya’nın estetik gardırop modelleri sizi bekliyor. Şıklığı, konfor ve kalite ile birleştiren İder Mobilya düzenlediği kampanyalarla müşterilerinin ihtiyacı olan mobilyaya erişimlerini de kolaylaştırıyor. İder Mobilya’nın kaliteden taviz vermeden üretilen işlevsel ve dekoratif ürünleri ile yaşam alanlarınızda şık bir dokunuş yaratmak için modellere göz atabilir, fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder