29 Kasım 2020 Pazar

Televizyon Ünitesi Seçmenin 3 Adımı

Televizyon, hayatımızın o kadar ayrılmaz bir parçası haline geldi ki yerleştirildiği her yerde belirgin bir alanı kaplar. Aslında, çoğu durumda, izleme deneyimini optimize etmek için mobilyalar etrafına yerleştirilmiştir. Televizyon ünitesinin, evdeki tüm eğlence cihazlarını ve aksesuarlarını saklama gibi pratik özelliklerinin yanı sıra, oturma odalarında bir merkez olarak kurulduğunda estetik olarak da önemlidir. İster televizyonunuzu duvara monte edin ister bağımsız olarak kullanın, bir televizyon ünitesi eğlence deneyiminizi zenginleştirmenin mükemmel bir yoludur. Enza Home, geleneksel koleksiyondan şık modern tasarımlara kadar en çok arzu edileni seçebileceğiniz geniş bir televizyon ünitesi yelpazesine sahiptir. TV'nizi kullanılmadığı zamanlarda bile memnuniyetle karşılanan bir odak noktasına dönüştürmenize yardımcı olmak için çeşitli fikirleri bir araya getiren Enza Home'dan ilham alarak; tv ünitesi modelinizi en doğru şekilde seçebilirsiniz.

 

İlk Adım: Oda Boyutunu Netleştirin

 

Odayı ölçmek ve düzeni bir kağıt parçası üzerinde yapılandırmak, başlamak için harika bir yerdir. Odanızın mevcut düzenini bir düşünün, bundan memnun musunuz? Oynamak için sınırlı alan/yükseklik/derinlik var mı? İdeal bir görüntü için, eğlence alanınızın boyutunun odanızın geri kalanıyla uyumlu olmasını istersiniz, bu yüzden planlama çok önemlidir!

 

Oturma odanız küçükse veya stüdyo tarzı bir alanınız varsa, küçük boyutta bir televizyon ünitesi modeli idealdir. Birkaç raftan oluşan daha modüler bir ünite sizin için uygun olabilir, çekmeceli veya kapalı raflı televizyon ünitesi modelleri de bu senaryoda ek depolama avantajları sağlar.

 

Büyük bir odanız varsa, büyük, gösterişli üniteler kullanabilirsiniz. Bu durumda, duvara monte seçenekler öncelikli olmaktadır. TV'nin arkasındaki duvara takılan genel depolama sistemleri güvenlik açısından tercih edilebilir niteliktedir.

 


İkinci Adım: Stil ve Tasarım Konusuna Dikkat

 

Ünitenizi satın alırken, evinizin ve oturma odası alanınızın var olan estetiğini göz önünde bulundurmanız hayati önem taşır; şık ve modern bir ünite, her şeyden önce retro, orta yüzyıl mobilya tarzları arasında biraz yerinde görünmeyecektir. Doğal ışık başka bir değerlendirme konusudur. Karanlık bir odaya sahipseniz, kontrast sundukları için televizyon ünitesi beyaz ya da daha açık meşe tonlarında olmalı. Odanızda ışık sorun değilse, gri ve ceviz tonlarında daha koyu televizyon üniteleri veya mat siyah yüzeyler odadaki ahengi sağlamak için tercih edilebilir.

 

Televizyon ünitesi için göz önünde bulundurmanız gereken bir şey de, açık raf tasarımı mı yoksa kapalı bir depolama alanı mı tercih edeceğinizdir. Bazı televizyon ünitesi modelleri yalnızca birini veya diğerini sunarken, ikisinin bir kombinasyonuna da sahip olabilirsiniz. Tarz açısından, peşinde olduğunuz bağımsız bir ünite mi yoksa duvara asılı duran bir ünite mi olduğuna karar vermeniz gerekir. Birden çok ekran ve saklama bölmesi mi yoksa daha sade bir kübik tarzı ünite mi istiyorsunuz? Bunlar, sizin ve alanınız için en uygun olanı bulmak için sorulması gereken önemli sorulardır.

 

Üçüncü Adım: İşlevsellik Çok Önemli

 

Televizyon ünitenizi seçerken, ünitenin siz ve alanınız için hangi işleve sahip olması gerektiğini düşünmelisiniz. Oturma odanızda zaten tüm kitaplarınız ve eşyalarınız için tasarlanmış bir kitap rafı varsa, fazladan raf alanı gerçekten ihtiyacınız olan bir şey değildir. Diğer yandan oldukça küçük bir odanız varsa ve her şeyi orada sahnelemek istiyorsanız, vitrinleri veya açık bir duvar ünitesi sizin için en işlevsel seçimdir.

 

Televizyonlar neredeyse her zaman odanın odak noktasıdır, bu nedenle televizyonu barındıracak en iyi televizyon ünitesini seçerken akıllıca seçim yaptığınızdan ve hatta odağın bir kısmını televizyondan uzaklaştırdığınızdan emin olun!

 


Eşsiz Bir Televizyon Ünitesi Dekorasyonu için Bazı Öneriler

 

Televizyon ünitesi modelleri, estetik ve pratiklik söz konusu olduğunda çok sayıda farklı seçenek sunar. İşte seçme sürecini kolaylaştıracak birkaç püf noktası daha…

 

      Eviniz modern veya çağdaş bir atmosfere sahipse, açık depolama ve geometrik şekiller içeren bir ünite seçebilirsiniz.

      Ahşap yapıya sahip farklı geometrik yüzeyler, ünitelere nostaljik bir hava katar. Retro bir televizyon ünitesi ile oturma odanızı retro bir cazibeye dönüştürebilirsiniz.

      Ahşabın işçilikle harmanlandığı kahverengi tonlar klasik dekorasyon tarzını sergileyecektir. Televizyon ünitesi siyah ve koyu tonlarda olursa evinizde asalet vurgusu yapacaktır. Ayrıca televizyon ünitesinde, siyah, kahverengi ve altın renklerinin mükemmel uyumu tartışılmaz. Bu renkler lüks bir hava yaratır.

      Zamansız bir televizyon ünitesi, geleneksel yapı ve nötr tonlar hemen hemen tüm tamamlayıcı mobilyalara uyar.

 

Televizyon üniteleri ve hayalinizdeki tüm mobilyalara Enza Home'dan ulaşabilir; her bütçeye uygun televizyon ünitesi fiyatları ile tasarruflu ve kaliteli mobilya seçmenin keyfini çıkarabilirsiniz. İncelemek için https://www.enzahome.com.tr/Tv-Unitesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.