16 Eylül 2020 Çarşamba

Alışveriş Deneyimi I www.yamachigold.com

Hepimizin içinde özselleştirdiği ve vazgeçemediği takılarımız vardır. Onların hep yanımızda olmasını, bize uğur getirmesini isteriz. Ben bir takıcıya gittiğimde iç sesimin beni yönlendirmesini beklerim. Yüzlerce takı içinden bana göz kırpan beni al diye bağıran takıyı ilk görüşte tanırım ve onu üzerime taktığımda içimde garip bir iyi hissetme hali belirir. Takının yüzyıllardır insanı etkilediği bilinir. Yüzyıllar önce büyüden kötü gözlerden ve negatif enerjiden korunmak için kullanılan takılar, zamanla kadınların üzerinde süs eşyası olarak yerini almıştır. Günümüzde kombin yapılarak kullanılan takılar görsel bir şölen niteliğindedir. Takılar semboller olarak ta kullanılmaktadır. Dini veya etnik değerleri simgeler. Zenginlik belirtisi olarak kullanılan takılar eskiden ölümle birlikte mezarlara konulurdu. İnsanoğlunun yüzyıllardan beri gelen bu geleneği sayesinde kuyumculuk mesleği doğmuş ve günümüz teknolojisiyle iyice gelişmiştir. Takının bir özelliği de aitlik ve sahiplik duygusunu insana yaşatmasıdır. Şahsımıza özel simgeleri takmak bize her şeyden daha değerli gelir. Özellikle nazar boncuğu ile simgeleşmiş ve usta ellerin zarafetiyle hazırlanan ince işçilik gösteren takılar diğerlerinden hemen ayrılır. Herkeste olan klasikleşmiş takılar yerine modern bir çizgiyle birleşmiş farklı takılar beni her zaman cezp eder. Yamachigold sitesini incelemeye başladığımda bütün samimiyetimle söylüyorum. Hepsinin benim olmasını istedim.Bu kadar çeşit içinde insan kendini kaybedebiliyor. El işçiliğine, tasarımına göre fiyatı uygun 925 ayar gümüş ürünler. Görsel olarak beğendiğim gümüş kolye ve gümüş bileklik geldiğinde aynı kalitede olup olmayacağını çok merak ediyordum. Fakat bir ürünün paketlenişinden ürünün özel olduğunu daha içini açmadan anlayabiliyorsunuz. Bende kutuyu elime alınca bunları hissettim. Takıların resimlerinden daha güzel olduklarını görünce çok sevindim. 
         


Kültür olarak her kutlamada önceliğimizin takı olması köklerimizde ki mistisizimin ne kadar kuvvetli olduğunu gösteriyor.Gelelim şık ve zarif, altın kaplama zirkon taşlı, Tauana göz gümüş kolyem ile bir davette hemen dikkat çekeceğimin farkındayım. İnsanın kendini havalı ve özel hissetmesi kendine olan özgüvenini sağlamlaştırıyor. 

%20 indiriminden de Tria göz gümüş bileklik aldım, hem şık hem zarif. Günlük kullanım ve davetlerde hemen dikkat çekecek kibar bir ürün. Turkuaz ve beyaz renk ağırlıklı.Taşları zirkondan, 925 ayar gümüş.

Sitede açılışa özel bazı seçili ürünlerde %20 indirim var.Hangi ürünü alırsanız alın, kargo ÜCRETSİZ. 
Ups kargo ile anlaşmaları var. Aldığımız ürünlere 12 ay firma garantisi sunuluyor. Müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutan firma, eğer kullanıcı hatası değilse tamirini gerçekleştiriyor.Kullanıcı hatası durumlarında cuzzi bir tutar ile tamiratını yapıyor. 

Hadi benim gibi sizde kendinizi şımartın. 
Mutlu alışverişler….