26 Kasım 2019 Salı

Hayatı İdame Eğitimi Nedir?Vahşi doğa şartlarında hayatta kalma becerisi, yaşamı değiştiren bir deneyim olabilir. Hayatı idame eğitimi, modern toplumun güvenliğinden ve rahatlığından yoksun durumlarda bir birey veya grup olarak hayatta kalabilmeyi öğrenme sürecidir. Bu bilgi, yaygın olarak temel hayatta kalma eğitimi alarak ve temel becerileri uygulayarak kazanılır. Kişisel korkuları ve stresleri kontrol etmek, doğada hayatta kalma kursunun en önemli faktörlerinden biridir ve bu hayatı idame ettirme kursunda yoğun olarak uygulanır. 
Doğada Hayatta Kalma Eğitim Programları  
Vahşi doğa bizim kontrolümüz dışındadır, doğada hayatta kalmamız için doğada olmanın gerçeklerini anlamak ve bu doğal risklerin bilincinde olmak önemlidir. Hayat sürprizlerle dolu, belki bir gün çok soğuk bölgelerde hayatta kalma veya çöl ortasında hayatta kalma mücadelesi vermek zorunda kalabilirsiniz. Hayatı idame ettirme eğitimi, aslında size dünyadaki yerel kültürlerin binlerce yıl boyunca yeryüzünde uyum içinde nasıl hayatta kaldıklarını öğretir. Doğada hayatta kalma eğitimiateş yakma, su elde edebilme, barınak yapma gibi temel hayatta kalma tekniklerinin kısa süreli tatbikatlarıdır. Bu, farklı doğa şartlarında hayatta kalma eğitiminizin temeli olacak ve sayısız ilkel becerileri ve bazı modern becerileri kapsayacaktır. Ek olarak, doğal çevreye ilgi duyan ve açık havada yaşamayı test etmek isteyen veya ilkel yaşamı merak edenler, atalarımızın ve geleneksel kültürlerin kullandığı teknik ve uygulamaları öğreneceklerdir.   
Temel Hayatı İdame Ettirme Program Kapsamı 
 • Hayatı idame ettirebilme psikolojisi 
 • Hayatta kalanlar için öncelikler  
 • Hayatta kalma planı hazırlamak 
 • Barınak yapmak 
 • Ateş yakmak 
 • Su temini 
 • Yiyecek bulmak  
 • Acil durum sinyali hazırlamak 
 • Bıçak kullanımı ve bilemeyi öğrenmek 
 • Doğaçlama araç ve gereç hazırlamak 
 • Kaynakları etkin kullanmayı öğrenmek 
Hayatı İdame Ettirme Kampı Nedir? 
Hayatta kalma eğitim programları kapsamında acil durum barınağı yapmayı öğrenecek ve kendinizin inşa ettiği bu barınaklarda uyuyacaksınız. Denizde hayatta kalma için nefes egzersizleri yapacaksınız. Ateş yakmayı öğrenerek kendi ateşinizi yakacak, kendi yemeğinizi pişireceksiniz. Hayatta kalma eğitimi alan diğer arkadaşlarınızla etkileşimde bulunmak ve destek vermekle sorumlu olacaksınız. Kirlenecek, üşüyecek, ıslanacak, terleyecek ve doğayı gerçekten tecrübe etmenizi gerektiren birçok faaliyette bulunacaksınız.  
Hayatı İdame Ettirme Eğitimi için Nelere İhtiyacım Var? 
Hayatı idame ettirme kurs ortamı zorlayıcı olan ancak kursiyerlere yönelik risklerin yönetildiği, rahat ve destekleyici bir temel hayatta kalma deneyimi sağlar. Bu eğitime başlamadan önce makul düzeyde zorlu şartlara dayanıklılık ve eğitim macerasına istekli olmak gerekir. Kararlı olduğunuzda programın detayları size aktarılır. Hayatta kalma uzmanı olan eğitim koçunuz, sağlam kapalı ayakkabılar, uzun kollu gömlekler, sweatshirtler ve uzun pantolonlar gibi eşyalarınızın bulunacağı detaylı bir ihtiyaç listesi verecektir.  
Hayatı İdame Eğitimi Nerede Yapılıyor? 
İzmir, Ankara ve İstanbul'daki hayatı idame ettirme eğitimleri uzun zamandır yapılıyor ve çok yoğun ilgi görüyor. Ön başvuru yapmak ve hayatta kalma eğitimi İzmir, hayatta kalma eğitimi Ankara, hayatta kalma eğitimi İstanbul programları için detaylı bilgi almak isterseniz trajektor.com.tr/hayati-idame-egitimi adresini ziyaret edebilirsiniz. Gezegendeki insan popülâsyonunun gelecekteki istikrarı için dinamik uyum becerilerine sahip olmak isteyen herkesin katılabildiği hayatta kalma eğitimleri, genellikle bir hafta sonu programı (cuma, cumartesi, pazar günleri) olarak belirlenir. Hayatta kalma eğitimi almak ve her şartta hayatta kalabilmeyi haka hayatta kalma okulu ile test edebilmek için grup halinde veya bireysel katılımda bulunabilirsiniz. Bununla birlikte özel hayatta kalma kursları da tercih edilebilir. Eğitim sizin özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlanabilir ve eğitim videoları, gerçekçi senaryo eğitimi, saha eğitimi ve daha fazlasını içerebilir.  

2 yorum:

 1. İnsanız hayatta ayakta kalma tekniklerini önemsiyorum
  Aslında bu iş hayatın ta kendisi

  YanıtlaSil
 2. Blogunuzu beğendim ve takibe aldım.Zaman ayırmak isterseniz,sizi ve bu yorumu görecek olan herkesi blogumu takip etmeye davet ediyorum.Sağlıcakla Kalın.

  https://hepfragmanizle.blogspot.com/

  YanıtlaSil