28 Kasım 2017 Salı

Ankara Özel Ceceli İlkokulu


Ceceli Grup'un kurucusu Aleattin Ceceli'nin önderliğinde 1991 yılında "sevgi ve inançla" Gül Çocuk Ana Okulu'nu açarak yolculuğuna başlayan Özel Ceceli Okulları, 1995 yılında Özel Ceceli İlköğretim okuluna dönüşerek yoluna devam etti. Lider insanlar yetiştirmeyi vizyon edinen kurum, çocukların hayatta başarılı ve mutlu olmasını misyon olarak seçti. 2000 yılında Özel Ceceli Anadolu Lisesi'ni ve 2016 yılında Özel Ceceli Fen Lisesi'ni açan kurumumuz, Ankara özel ilkokul sıralamasında edindiği seçkin konumuyla, geleceğin liderlerini yetiştirmeye devam ediyor. 

Ceceli İlkokulu'nda Sizi Neler Bekliyor 

Duvarsız okul anlayışıyla geliştirilen modern eğitim metotlarımızla her öğrencinin ilgi ve yetenekleri ortaya çıkarılır. İşbirlikçi, aktif, deneyimsel, sorumluluk temelli ve planlı öğrenme modelini benimseyen kurumuzda öğrencilerin deneyimini destekleyici geziler ve gelişim kampları gerçekleştirilir. Öğrenciler sahneledikleri oyunlarla özgüvenlerini geliştirip beden dillerini doğru kullanmayı öğrenirken ders dışı sosyal sorumluluk projeleriyle de manevi değerlerini pekiştirirler. Anadillerini en iyi şekilde kullanarak kendilerini doğru ifade eden bireyler yetiştirebilmek için yaratıcı yazım çalışmaları ilkokul eğitimimizin bir parçası haline getirilmiştir. Öğrencilerin zihin gelişimi kadar fiziksel gelişimine de önem veren kurumumuzda, üç bahçe, iki spor salonu, futbol ve basketbol sahaları ve oyun parkı bulunmaktadır. Öğrencilerimiz, öğretmenleri eşliğinde kampüs sınırları içerisinde aktif yaşamın keyfine varırlar. Paylaşmayı, takım olmayı, bireysel sporlarda da lider olmayı, becerilerine göre yönlendirildikleri spor dallarında öğrenirler. Öğrenciler; Eko Okul, Temiz Okul ve Beslenme Dostu Okul belgelerine sahip Özel Ceceli İlkokulu'nda gelişimlerini destekleyecek gıdalar tüketirler.  

Yabancı Dil Olmazsa Olmaz 

Çoklu dil eğitimi imkanı sunan kurumumuzda öğrenciler, anadillerinin yanı sıra yabancı dil eğitimini de en iyi şekilde alırlar. Anadili İngilizce olan öğretmenlerimizde eğitim alan öğrencilerimiz; şarkılar, oyunlar ve videolarla İngilizce dilini eğlenerek öğrenirler. Okuduğunu ve dinlediğini anlayabilecek, yabancı dil bilgisini günlük hayatın bir parçası yapabilecek seviyede eğitim alan öğrencilerimiz, Cambridge Üniversitesi'nin gerçekleştirdiği uluslararası geçerliliği olan sertifika sınavlarına girmeye hak kazanırlar. Öğrencilerimize 4. sınıftan itibaren bu sınavlara hazırlık kursları sunulur.  

Artık Herkes İngilizce Biliyor 

Fark yaratmanın önem taşıdığı bu zamanlarda, Özel Ceceli İlkokulu'nda öğrencilere 4. sınıftan itibaren ikinci yabancı dil ve isteğe bağlı olarak 3. yabancı dil eğitimi verilir. İkinci yabancı dil programı kapsamında öğrencilerimize Almanca veya Japonca dilleri öğretilir. Üçüncü dil eğitimi hafta sonu kurs programı kapsamındadır. Bu programdaki seçenekler ise İtalyanca ve Arapça dilleridir. İngilizce eğitiminin yanı sıra öğrencilerin tercihine sunulan ikinci ve üçüncü dil eğitim ihtiyacını karşılayabilecek öğretmenlerimiz, kadromuzda mevcuttur.  

Siz de çocuğunuzun bilimsel metotlarla, becerilerine uygun bir eğitim almasını, bilgi birikiminin yanı sıra hayat becerileri de edinmesini, manevi değerleri önemseyen bir birey olmasını, anadilinde olduğu kadar yabancı bir dilde kendini doğru olarak ifade edebilmesini, sorumluklarının bilincinde olmasını ve tüm bunları yaparken de eğlenerek öğrenmesini istemez misiniz? Gelin beraber bir fidan dikelim, o fidanın büyüyüp geleceğe yön vermesine beraber destek olalım.   


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder