12 Ocak 2017 Perşembe

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Günlüğüm #1

Ağustos ayında başlayan diyet maceram son 2 aydır sallantıda gidiyordu. Nedenine gelirsek eğer, devlet hastanesindeki çalışma şekli ayda 1 kez ve ondada diyetisyen ile baştan savma bir şekilde görüşüyor olmanız.Tek odaklanan konu tartıya çıkıp hmmm kilo vermişsin yada vermemişsin, tamam oldu deyip gönderilmeniz. Motive SIFIR...Verdiğim kiloların hepsini geri almadan çözüm arayışına girdim.Yakınımdaki özel hastaneleri,diyetisyenleri aradım.Uçuk fiyatlarla karşılaştım açıkcası. Aylık 450 / 350 den aşağı bulamadım.En makul Yeni Med Tıp Merkezi Diyetisyen Kübra Yılmaz geldi.Her gidişimde 50 Lira ödeyeceğim söylenildi. Kontroller de 10 günde bir oluyor aylık 150 Liraya gelmesi benim bütçemi sarsmayacağı anlamına geliyordu.Tıp merkezinden ziyade küçük bir hastane havasında ortamı çok beğendim ve bundan sonra sağlıkla ilgili bir problemimiz olduğunda aklımda bir alternatif daha oluştu. Aşağıda fotoğrafını görmüş olduğunuz Diyetisyenim Kübra Yılmaz.Aramızda acayip bir pozitif sinerji oluştu.
Bilgisine, anlatışına, sorularımı cevaplamasına hayran kaldım.Kaybettiğim motivemi tekrar kazanmama neden olduğu için çok teşekkür ederim. Diyet Listem bana özel olduğu için paylaşamıyorum.Ama genelde bildiğiniz gibi basit bir liste, karışık birşey yok. Tabiiki kolay yağ yakmamızı sağlayan püf noktalarımız var.
Bugün yani 12 Ocak itibariyle başladım.İlk kontrolümde 23 Ocak Pazartesi günü olacak.Diyetisyenim 2kğ vermemi bekliyor belki daha fazla verebilirim çünkü son aldığım kiloları yeni aldım :))
Vücut yağım tam 44.5 kğ ve OBEZİM 
Vücutta olması gereken yağ miktarı 17 
27.5 kğ yağdan vermem lazım !!! 
Yolumuz uzun biliyorum..Başta kendime ve daha sonra diyetisyenime inanıyorum.Birlikte başaracağız..Haftada 5 gün sporla birlikte destekleyeceğim diyetimi.Kontrollü gideceğimiz için çok seviniyorum.10 gün sonra sizlere sonucu bildirmek için sabırsızlanıyorum..
Sizde benim gibi kilo problemi yaşıyor musunuz ve çözümünüz ne oluyor ?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder