7 Temmuz 2016 Perşembe

En Güzel İftar Menüleri İle Sofralarınıza Lezzet Katın


Bolluğun ve bereketin hayatımıza lezzet kattığı bu özel günlerde, her günü saran telâşlarımız var. Kurulan o büyük ve bereketli sofralarımızdan dostlarımız, sevdikleriniz, komşularımız eksik olmuyor. Çeşit çeşit yemeklerle soframızı donatırken, marifetlerimizi ve elimizin lezzetini de katmayı unutmamalıyız. Siz de benim gibi gelen gideni çok biri iseniz eğer ya da sofranızı en iyi şekilde kurmaya özen gösteren biriyseniz size bununla ilgili bir sır vereceğim.

Çok uzun bir saat dilimini aç geçirince hiç birimiz öyle ağır yemek yeme düşüncesinde olmuyoruz tabii ki, ama bir o kadar da açız. Hem kendi ailemizi, hem de davet ettiğimiz misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamamız gerekiyor. O halde yapmamız gereken ilk şey iftar menüleri arasından bize en uygun olanını seçmek. Lokanta mı burası dediğinizi duyar gibiyim. Hayır, ben kendi evimde birbiriyle uyumlu yemeklerden iftar menüleri hazırlanmış bir siteye rastladım. Mutluluğumun tarifi yok. Hangi çorba, hangi yemek, tatlı ya da içecek derdi de yok. Aradığım her şey ve çok daha fazlası lezzet.com sitesinde görselleri ile mevcut.

Arkadaşımın tavsiye ettiği siteye göz ucuyla bakarım düşüncesiyle girip, içindeki bilgiler karşısında saatlerce sitede esir kaldım. Fakat pişman değilim. Mutfak için bir aşçı almışım gibi hissediyorum. Yemekleri ben yapıyor olsam da, artık yemek yapmak bir eziyet değil aksine bir sanat haline dönüştü benim için. Dün akşam arkadaşlarımızı davet ettik eşimle. İftar menüleri içinden damak zevklerine uygun en mükemmel tarifleri seçtim. Hatta tatlıdan sonra yine sitede bulduğum tariflerden buz gibi nefis içecekler de hazırladım. Herkes halinden o kadar hoşnuttu ki, herkes sevdiklerinin yüzünde bu gülümsemeleri görsün diye bu sırrımı herkesle paylaşmak istedim.

Lezzetli olduğu kadar aynı zamanda pratik de olan iftar menüleri, evdeki malzemelerden yapacağınız oldukça ekonomik tarifler. Tariflerde kaç kişilik olduğu, pişirme süresi hatta hazırlama süresine ait detaylar bile mevcut. “Bugün ne pişirsem?” derdine son veren iftar menüleri ile hem kendinizi yormayın, hem de damaklarda bırakacağınız enfes tatlardan sonra sevdiklerinizin yüzünü güldürün.

Yemeklerimizden lezzet, sofralarınızdan bereket eksik olmasın. Afiyet olsun şimdiden.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder