18 Şubat 2016 Perşembe

Yaz Tatili Planınızı Şimdiden Yapın


Tatil planı yapmak için yazı beklemeyin. Tatil için ne kadar erken hazırlık yaparsanız sizin için o kadar iyi olur. Şimdiden plan yapmanın erken olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Plan yapmak için önünüze 5,6 ay gibi uzun bir zamanınız var. Yani gideceğiniz yeri belirlemek ve sayahatiniz için gerekecek masrafı bu zaman diliminde kolayca halledebilirsiniz.
Sürekli tatil yapan çiftlere siz de rastgeliyorsunuzdur değil mi? Hatta bazen onlara imreniyorsunuzdur. Nasıl bu kadar çok tatile çıkabiliyorlar? Tatil masrafını nasıl karşılıyorlar? diye merak ediyorsunuz. Aslında kafanızdaki soruları giderebilecek cevaba sahipsiniz. Erken plan yaparak siz de istediğiniz zaman istediğiniz yere seyahat edebilirsiniz. Peki erken hazırlık yapmak neleri kapsar? Bu konuda bilinen birkaç ipucunu paylaşmak isterim.

Bütçe Planı Yapın
Seyahate çıkmadan önce gelir ve giderlerinizi belirleyin. Bütçenizi planlı olarak kontrol ederek her ay elinizde ne kadar para kaldığınızı bilirsiniz. Bu sayede gereksiz harcamaları fark edip bu masraflardan kurtulabilirsiniz.

Tasarruf Etmeye Başlayın
Tatil yapmak biraz masraflı olacağından şimdiden tasarruf yapmaya başlayın. Ev giderlerinden ya da eğlence masraflarından kısarak tasarruf edebilirsiniz. Bu sayede daha iyi ve uzun bir tatil yapma imkanına sahip olursunuz.

Birikim Yapın
Tasarruf ettiğiniz zaman artan gelirinizi biriktirin. İlk ay için belki çok bir birikim olmayacaktır, fakat 6 aylık sürede yeteri kadar birikim elde edeceksiniz.

İhtiyaç Kredisi Çekin
Tüm çabalarınıza rağmen birikim elde edemiyorsanız size önerebileceğim en iyi yol taksitlerini sıkılmadan ödeyebileceğiniz, düşük faiz oranlı ve uygun vadeli bir ihtiyaç kredisi çekmektir. Cep bankacılığının sunduğu hizmetler sayesinde, şubeye gitmeden yani oturduğunuz yerden bir tıkla kredi başvurusu yapabilir ve onaylanan kredinizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
Yukarıda bahsettiğimiz tüm işlemler sizi büyük bir dertten kurtaracaktır. Erken tatil planı yaparak tatilinizi erteleme ya da iptal etme durumuna düşmezseniz. Hadi o zaman ne duruyorsunuz? Plan yapmaya başlayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder