2 Aralık 2015 Çarşamba

Karın Yağlarınız Kabusunuz Olmasın


Bazen genetik etkenlerden dolayı, bazen de doğum gibi etkiler yüzünden giderek yağlanma karın bölgesi veya karın bölgesindeki derinin bollaşması hemen hemen her kadının korkulu rüyasıdır. Elbette ki mevcut karın bölgesi yağlanmasından sıkı bir diyet ve egzersiz programı sayesinde kısmen kurtulmak mümkün. Ancak, karın derisi sarkıklığını diyet ve egzersizle tamamen ortadan kaldırmak ise mümkün değil. Sizi rahatsız eden bu karın bölgesindeki sarmış görüntüden kurtulmak için abdominoplasti karın germe ameliyatı en etkili ve kesin çözüm olacaktır.
Karın germe ameliyatları karın bölgesindeki deformasyona göre kendi içinde ikiye ayrılır. Şayet sizi mutsuz eden görüntü meme altı hizasından başlayıp tüm karın ön bölgesini kapsıyorsa estetik cerrahınız karın germe ameliyatı önerirken, derideki deformasyonunuz ve kontur bozukluklarınız sadece göbek deliğinin hizasının altında ise o zaman sadece bu bölgeye yönelik yapılan abdominoplasti veya mini karın germe ameliyatını tavsiye edecektir. 
Böyle bir operasyona niyetlendiyseniz karın germe ameliyatının genel anestezi altında uzman bir estetik cerrah tarafından ve mutlaka bir hastane ortamında yapılması gerektiğini asla unutmayın. Bu tarz estetik operasyonlar için birkaç cerrah görüşü almak, beklentilerinizi, ameliyatın risklerini ve en önemlisi de aklınızı kurcalayan sorularınıza cevaplar bulabilmek son derece önemlidir.
Tüm sorularınıza cevap verip ameliyatınıza karar verdiğinizde bu operasyonun 1 – 1,5 saat arası sürdüğünü ve 3-4 gün sonra iş hayatınıza geri dönebileceğinizi de hatırlatmak isterim. Karın kaslarını çalıştıracak egzersizler veya ağırlıkla çalışmak için 4-6 hafta beklemeniz gerekiyor.

Estetik ameliyatlar içerisinde en etkili ve en iyi sonucun alındığı karın germe ameliyatı sayesinde sizi mutsuz eden yağlı ve sarkmış karın görüntüsünden kurtulduğunuzda sadece dış görünümünüzü değiştirmekle kalmayıp aynı zamanda kendinize olan güveniniz de artacaktır.