27 Kasım 2015 Cuma

SEO Uzmanları SEOzone ‘15’te buluşuyor!


27-29 Kasım tarihleri arasında Şişli Marriott Hotel’de düzenlenecek olan SEOzone’15 Dijital Pazarlama Konferansı’nda dünyaca ünlü SEO uzmanları Türkiye’yi ziyaret ediyor. Türkiye’nin en inovatif ajansı olan SEO konusunda yaptığı AR-GE çalışmaları ile rakiplerinin bir adım önüne geçen SEOzeo tarafından düzenlenen bu başarılı etkinlikte katılımcılar, dünyaca ünlü SEO danışmanlarının bilgi birikimlerinden faydalanıyor.
Seçkin SEO uzmanlarının katılımcılarla bir araya geldiği SEOzone’15 Şişli Marriott Hotel’de 27-29 Kasım tarihleri arasında düzenleniyor. Etkinlikte katılımcıların merakla beklediği pek çok uluslararası uzman var. Marcus Tandler, Mark Thomas, Cosmin Negrescu gibi isimler Onpage.org, DeepCrawl ve SEOmonitör gibi ünlü SEO firmalarının deneyimini bu konferansa katıyor. Konferansta özellikle işlenen konular arama motorları geleceği, aksiyona dönüşebilir SEO stratejileri ve SEO trafik datalarının ölçümlenmesi bağlamında işleniyor. Konferansta aynı zamanda SEMrush eski yöneticiai Alexsandra Tachalova ve İtalya SEO komünitesi liderlerinden Andrea Percini de Pazar analizi ve SEO’da performansın önemi gibi konuları katılımcılarla paylaşıyor. Tüm bu konular SEO ile kurumlarına değer katmak isteyen katılımcılara yalın ve anlaşılır bir dille aktarılıyor.
SEOzone ve Contentzone Oturumları
SEOzone oturumu 27 Kasım Cuma günü 09.30’da başlıyor. Oturumun açılış konuşmasını Türkiye’yi dünyada çeşitli platformlarda temsil etmeye devam eden SEOzeo kurucusu Yiğit Konur Yapıyor. Yiğit Konur’un açılış konuşmasını Marcus Tandler, Mark Thomas ve Richard Millington sunumları izliyor. SEOzone oturumunun kapanış konuşmasını ise semantik anahtar kelime analizi sunumu ile yine Yiğit Konur yapıyor.
İkinci oturum olan Contentzone 28 Kasım Cumartesi günü başlıyor. Contentzone, Türkiye’nin ilk uluslararası içerik pazarlaması konferansı olma özelliğini taşıyor. Yapılan konuşmalarda içerik pazarlamasının önemi, özgün içeriğin nasıl oluşturulacağı ve arama motoru optimizasyonunda içerik pazarlaması ile fark yaratma konuları işleniyor. Contentzone’da Anum Hussain, Hannah Smith ve Jubith Lewis gibi bu alanda uzman isimler sunumlar yapıyor.
Contentzone’da Türkiye’den sunum yapacak kişiler ise şu şekilde: İçerik üreticisi icerik.com’un kurucusu Tuğçe Seven ve yemeksepeti.com’un içerik odaklı iştiraki yemek.com’un ürün müdürü Batuhan Apaydın.
Aksiyon Odaklı Workshoplar
27-28 Kasım tarihlerinde yapılacak olan oturumlardan sonra katılımcılar isteğe bağlı olarak dünyaca ünlü uzmanlar tarafından düzenlenen workshop çalışmalarına katılarak teorik bilgilerini uygulamalı bir şekilde görme şansına sahip oluyor. Workshop çalışmalarını düzenleyecek isimler ise şu şekilde:  DeepCrawl EMEA pazarı sorumlusu Tristan Pirouz, Searchmwtrics dijital strateji uzmanı Shayam Dattani ve SEMrush dijital strateji uzmanı Shayam Dattani. Bu workshoplarda katılımcılar teknik SEO rakip analizi ve Pazar ölçümlemesi konusunda bilgi sahibi oluyorlar.

Etkinlik ile ilgili detaylı bilgi almak için www.seozeo.com.tr adresini ziyaret edebilir, katılım yapmak istediğiniz oturum ya da workshop çeşitlerine göre bilet tercihinizi yapabilirsiniz.