19 Şubat 2015 Perşembe

Balık TAVASI Önerisi

Bana alınacak en güzel hediye,mutfak eşyasıdır. Bunu bilen eşim hepsiburada.com dan Cem Pratiko İkiz Balık Tavası almış hemde kargo bedava fırsatıyla.Biz bu sene hamsiye doyduk , çünkü neredeyse haftada 2 kere pişirdim. Hem az yağlı,hemde çıtır çıtır oldu.Ece Naz hanımda çok seviyor balığı .Yanında da  2 -3 çeşit salata ve çorba oldumu değmeyin keyfimize :)

Kahve Dünyası Alışverişim

Ocak ayı içerisinde Ankara 365 avm 'de çocuklara yönelik sömestri etkinlikleri vardı. Hafta sonu Ece Naz'a aktivite olsun diye götürdüm.Beraber tiyatro izledik , yemek yedik alışveriş yaptık.Daha önce nette araştırmıştım hangi firmanın toz sahlepi güzel diye. Kahvedünyasi.com da fırsatları gördüm , avm ye gitmişken şubelerine uğrayayım yerinde sahlepi tadayım istedim. Garson arkadaş tattırım yaptırdı gayet güzeldi , bu içtiğim ürün metal ambalajda satılan ürün mü dedim evet efendim bizde onu kullanıyoruz dedi.Tek sıkıntı metal ambalajlarda ürünler tam dolu değil yarıya kadar dolu ambalaj üzerinde 400 gr diye yazıyor.

Patates Salatası


Bu ara sizlere yaptığım salataları anlatıyorum , bu arkadaşta onlardan birisi.Patatesi haşladıktan sonra gerisi eldeki , evdeki malzemeye bakıyor. İster bol soslu yapın , ister bol malzemeli. Hayal gücünüze ve damak tadınıza kalmış :)
Patates hem doyurucu hemde lezzetli , bu salatayı sizler nasıl yapıyorsunuz ?