29 Kasım 2015 Pazar

İnternette Alışverişte Son Nokta, Amerika’dan Alışveriş


Evet biliyoruz, artık herkes internetten alışveriş yapıyor. Zamanın nakit olduğu çağımızda, yerinizden bile kalkmadan kıyafetten market ürünlerine, mobilyadan bilgisayara kadar ihtiyacınız olan her şeyi online alıyorsunuz ve kısa bir bekleme süresi sonunda istediğiniz ürünler kapınıza kadar geliyor. Üstelik eğer beğenmezseniz, 15 gün içinde iade garantisi ile birlikte.

Artık ülkemizde pek çok markanın ürünü bulunabiliyor, ancak yüksek vergiler, indirim öncesi fiyatların gerçek olmaması, dolayısıyla indirimin gerçek olmaması gibi bazı hileler, trend ürünlerin Türkiye’deki mağazalarda satılmıyor olması gibi konular alışveriş meraklılarını Türkiye’den alışverişten soğutabiliyor. Şimdi yeni trend; her markanın her ürününü bulabileceğiniz Amerika’dan alışveriş..

Amerika indirim konusunda biraz daha hassas davranıyor, her özel gün, bayram ertesi bir indirim festivali başlıyor ancak indirimler gerçekten çok cezbedici oluyor. 100 $’a büyük ekran televizyon, 250$’a marka çanta veya gece elbisesi alabiliyorsunuz. Ancak maalesef pek çok popüler site, ya Amerika dışına kargolama yapmıyor ya da çok yüksek kargo ücreti talep edip, uzun sürede gönderim yapıyor.
Ancak biz Türkler buna da çözüm bulduk. Artık Amerika’dan alışveriş amerikapostam.com sayesinde çok kolay, çünkü artık Amerika’da ürünlerinizi teslim alacak bir posta kutunuz var. Şimdi sıra geldi Amerika’dan ne alınır, nasıl alınır sorularının cevabına…

Modanın kalbi her ne kadar Paris’de atsa da, aynı zamanda trend ürünler Amerika’da da satışa sunuluyor. Dolayısıyla aradığınız marka ayakkabı, gece elbisesi, çanta, blue jean, t-shirt, saat, iç çamaşırı gibi ürünler, indirim olmasa bile ülkemizde satıldığından çok daha uygun fiyata sizin olabilir. Aynı şekilde elektronik ürünlerin fiyatları da çok cazip. Elektronik okuyucu, diz üstü bilgisayar, tablet, fotoğraf makinası gibi teknolojik ürünler sıklıkla tercih ediliyor. Ancak elektronik ürün alırken Amerika’nın 110 watt kullandığını, dolayısıyla bir dönüştürücü almanız gerektiğini unutmayın.
Peki amerikapostam.com ‘dan nasıl alışveriş yapacaksınız? Öncelikle üye oluyorsunuz ve sizin adınıza bir posta kutusu açılıyor. Yapacağınız şey, alışveriş yaparken teslim adresinize Amerikapostam’ın size verdiği adresi yazmak. Ürünleriniz Amerikapostam’a ulaştığı anda sizin tercih ettiğiniz şekilde paketleniyor ve adresinize kargolanıyor. 3 iş günü içinde de ürünleriniz size ulaşıyor. Eğer İngilizceniz yetersizse veya kredi kartınız yurtdışı alışverişlere uygun değilse, Amerikapostam bedelini daha sonra sizden tahsil etmek üzere, sizin adınıza alışverişi yapıp ödemeyi de yapıyor. Bu kadar kolay!

O halde ne duruyorsunuz, şükran günü sonrası çılgın yılbaşı indirimleri sizi bekliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder