9 Eylül 2015 Çarşamba

Her Kadının Gardırobunda Mutlaka Bulunması Gereken 5 Parça

Zevkler değişir, moda değişir, yaş ilerler, beden değişir ama kadınların hayatında değişmeyen bazı şeyler vardır. Onlar da adeta gardıroplarının demirbaşı haline gelen hayat kurtarıcı parçalardır. Bayan giyim dünyasında bazı katı kurallar vardır. Bu kurallar doğrultusunda bazı kıyafetler her yıl sezonluk alışverişte ya da artık sürekli aynısı alındığı için online alışverişle yenilenir ve bir an olsun eksikliğinin hissedilmesine müsaade edilmez. Çünkü gerçekten bu parçalar gerçekten de her kadının gardırobunda mutlaka bulunması gereken parçalardır. Şöyle ki;

1-      Siyah elbise
Dikkat edin, siyah dar elbise, siyah kolsun elbise gibi ikinci bir sıfat eklemedik. Burada önemli olan içinde kendinizi olabildiğince şık, zarif ve güzel hissettiğiniz bir elbise olması. Bu elbisenin boyunun dizin biraz aşağısında ya da üzerinde olmasında hiçbir mahzur yok. O sizin tercihiniz. Ama uzun bir siyah elbise bu kategoriye girmiyor. Ayrıca desenli olanlar da. Çünkü burada amaç, özel bir akşamda, hızlıca hazırlanmanız gerektiğinde size düşünmeden hareket etme özgürlüğü tanıyan bir kıyafetinizin olması.


2-      Beyaz gömlek
Bir değil birden fazladır genelde beyaz gömlekler kadınların dolabında. Birinin kumaşı daha narindir ve salaş bir görünümü vardır, yırtıklı Jean pantolonlarla bile giyilebilecek kadar özgürdür; bir diğeri ise fit kesimlidir, ofis modasının değişmez simgelerindendir. Bayan giyim kategorisinin temel basamaklarından biri olmasının sebebi de budur. Etekle de giyilir, pantolonla da. İstediğiniz kolyeyi ya da fuları takabilirsiniz. Aynı hafta içinde iki kez giyseniz bile kimse anlamaz aynı kıyafetle gezdiğinizi. Daha ne olsun?


3-      Siyah ya da beyaz V yaka tişört
Genellikle en kolay görünen en zordur. Gerçekten içinde rahat hissettiğiniz, kendinize çok yakıştırdığınız bir V yaka tişört bulduğunuzda aynısından birkaç tane almayı istemeniz gayet normal. Ah bir de o tişörtü online alışveriş ile alabiliyorsanız değmeyin keyfinize. Sizin için o kadar sıradan bir iş haline gelir ki basic tişört almak, kendinizi Tchibo’dan kahve alırken aynı zamanda sepete birkaç tane de tişört atarken bulabilirsiniz.


4-      Lacivert Jean
Bazen elbise giyecek kadar rahat değilsinizdir bazen de özel bir kombin yapacak kadar da hevesli… O zaman hemen dolaptan skinny lacivert Jean çıkar, üzerine herhangi bir şey takılarak sokağa çıkmaya hazır hale gelinir. Çünkü lacivert bir skinny jean’in üzerine her şey yakışır. Yeter ki kalıbı üzerinize tam otursun. Bir kadının alışveriş sırasında her zaman lacivert bir Jean almak için geçerli bir sebebi vardır.


5-      Blazer ceket
Çünkü bazen tarzınızı karmalamanız gerekir. Sabah toplantıya gidersiniz, sonra da eve gitmeye vaktiniz olmadan arkadaşlarınızla buluşup bir şeyler içmeye… O zaman sizi toplantıda ciddi gösterdiği gibi arkadaş ortamında da baş katibe gibi göstermeyecek bir cekete ihtiyacınız var demektir. Bunun genelinde bej, gri ya da lacivert tonlarında olanları makbuldür. Her şeyle uyum sağlar çünkü.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder