30 Temmuz 2015 Perşembe

Yüz Temizleme Jeli Nasıl Kullanılır?


Bir kadının günlük işlerini sıralarsak ilk başa ne gelir hiç düşündünüz mü? Diş fırçalamak, saç taramak yüzünü temizlemek… Kısaca kişisel bakımını yapmadan ne dışarıya adım atar ne de banyo gibi alanı işgal etmekten geri kalır. Onların temel içgüdülerinde temizlik vardır. Ve bunların başında da yüz güzelliği gelir. Yüz temizleme jeli nasıl kullanılır yazısını yazmamızdaki amacımız tamamen kadınların bu gibi sorunlarına cevap verebilmektir. Burada önemli olan hangi marka yüz jelini tercih etmelisiniz ve bu jeli nasıl kullanmalısınız problemini ortadan kaldırmak daha etkili olacaktır. Aşağıdaki örneklerle bütün sorularınıza cevap bulabileceksiniz. Yüz temizleme jelinizi seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta vardır. Cildinizin hangi ölçüde neye hassas olduğunu bilmek veya cildinizin türünü iyi analiz edebilmek gerekir. Yağlı ciltler için gidip normal yüz temizleme jeli kullanılırsa pek bir yararlı sonuç elde etmiş olmazsınız.

AVONA new Clean: Özel olarak üretilmiş olan bu jel yağlı ve karma cilde sahip olan kişilerin kullanımı için idealdir. Genellikle bütün yüz temizleme jellerini temiz bir cilde uygularsınız. Çünkü yapılan bir maske ya da bu tarz jellerin uygulanışı asla kirli bir cilde uygulanmaz ki uygulansa bile istenilen sonuca ulaşılamaz. Bu nedenle bu jeli uygulamadan önce yüzünüzü bir güzel yıkayın ve hafif nemli bırakın. Sonra elinizle bütün yüzünüze göz çevresine dikkat ederek sürmelisiniz. 15 dakika bekletin. Özel jeller ne kadar süre yüzünüzde tutacağını satın aldığınız jelin üzerinde yer alan kullanım şeklinde belirtirler.

Estée Lauder Perfectly Clean Multi-Action Foam Cleanser ya da Purifying Mask Köpük Temizleyici: Bir çeşit maske olarak uygulanan bu jelde cildinizin parlaklığını yeniden keşfedecek ve sıklaşan, lekeleri yüzünüzden yok eden hatta diğer yanındaki ürünle makyajınızı kolayca temizleyebilirsiniz. Piyasada 3 dakikalık temizleme maskesi olarak da adlandırılmaktadır. Bu jelde kullanım şekillerine göre değişiklik göstererek günlük temizleme ve nem maskesi şekliyle nasıl kullanacağınızı açıklamak gerekiyor. Eğer günlük yüz temizleme işini yapacaksanız kuru ciltler için kullanılan bu maskeyi masaj yaparak yüzünüze sürün ve pamuk aracılığı ile 5 dakika bekledikten sonra silin. Ve ya yıkayabilirsiniz. Nemlendirici bir maske olarak kullanacaksanız haftada bir kez 5 dakika bekledikten sonra durulayın.
Ürünler hakkında daha detaylı bilgi için http://www.dermoeczanem.com u ziyaret edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder