22 Nisan 2015 Çarşamba

Gece yolculuğuna çıkacak kadın sürücülerin dikkat etmesi gereken 9 şey

Bazı kadın sürücüler için geceleri araba kullanmak kabusa dönüşebiliyor. Özellikle trafiğe yeni çıkan veya bir iki yıllık deneyimli kadın sürücüler gece yolculuğuna çıkmayı pek tercih etmiyor. Ancak bir şekilde gece yolculuğuna çıkmanız gerekti diyelim, böyle bir durumda dikkat etmeniz gereken 7 kuralı sizler için bir araya getirdik.
1. Gece yolculuğu yaparken mümkünse yanınızda tecrübeli bir sürücünün olmasına özen gösterin.
2.Eğer yola yalnız çıkıyorsanız, mola verdiğiniz noktaların konaklama yeri olmasına özen gösterin. Tur şirketlerinin tesisleri, bilindik bir restoran veya kafeyi tercih edebilirsiniz.
3.Yol kenarlarında yalnız başınoza araçta durmayın ve araçtan inmemeye özen gösterin.
4.Trafik işaret ve işaretçilerine mutlaka dikkat edin. Özellikle aynaları gece moduna ayarlamayı unutmayın.
5.Uzun farlar kullanmamaya dikkat edin. Aksi halde uzun farlar karşıdan gelen aracın gözünü alarak tehlikeli durumlara sebep olabilir.
6.Sollama yasağı olan yerlerde sollama yapmaktan kaçının.
7.Araçlar arasındaki takip mesafesini korumaya dikkat edin. Arkadan gelen aracın hızını kontrol edip öndeki aracın takip mesafesine dikkat etmeniz gerek.
8. Araç kullanırken cep telefonunuzu kullanmayın, telefonla konuşmamaya özen gösterin. Telefon görüşmesi yapmak zorunda kalırsanız uygun bir yerde duraklayın.
9. Yola çıkmadan önce camlarınızı temizleyin, cam suyunuzun dolu olmasına dikkat edin.
Güvenli ve rahat bir yolculuk geçirmek, herhangi bir kazaya sebebiyet vermemek için bu önlemleri almanızda fayda var. Her türlü önlemi alsanız dahi bir kazaya karışma ihtimaliniz var. Böyle bir durumda kaza sonucu aracınıza veya size gelebilecek zararları güvence altına alabileceğiniz bir trafik sigortası veya kaskonuz olmasında fayda var. Henüz aracınızın kasko sigortası yoksa veya sigorta poliçenizi yenileme döneminiz yaklaşıyorsa bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun araç sigortasını Koalay.com’dan alabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder