12 Mayıs 2014 Pazartesi

Limon ile Zeytin Dergisi

Türkiyenin sevilen çizgi filminin dergisi var artık.
Ece Naz dergiyi eline alır almaz tanıdı ve
Aaaaa anne bak !
 Çatlak Yumurtalar dedi :) 
Limon ile Zeytini bütün büyük marketlerde , kitapçılarda rahatlıkla bulabilirsiniz.Aylık olarak raflarda yerini alıyor ve her ay farklı konuları işliyor.İçerik olarak dolu dolu  , öğretici , eğitici ,düşündürücü , boyamalı , el becerilerini geliştirmeye yardımcı aktivite dolu bir dergi.4-6 yaş arası çocuklara hitap ediyor .Annecim bak burada "derginin sahibi" kim diye soruyorlar dedim.
Bağırarak " Eceee" dedi . 
Tamam hemen senin adını yazalım dergin kaybolmasın dedim dergimiz isime özel :)

Hemen çıkartma kutusunu eline aldı ve neyi nereye yapıştıracağım dedi .Dergiyi karıştırmaya başladı. Burada ne yazıyor anne diye sorguladı durdu. 

Limon ile Zeytin manavda aktivitesi ile kendi manavını oluşturdu.

Manav dükkanımız boş , çocuğunuz hayal gücüne göre neyi nereye yapıştırmak isterse koyuyor.
 Hayalimizde ki manav bu şekildeymiş  , Yapıştırırken bütün sebze ve meyveleri tek tek saydı.Bilemediklerini anneye sordu.  ( Bal Kabağı ve Karnabahar ı tam olarak tanımıyor.Kreşte karnabahar yiyor ama evde pek haşır neşir olmadığımızdan bilmiyor )

O sayfaya ait elimizde 4 tane çıkartma vardı . Tek tek anlattım hepsini kendisi buldu ve yapıştırdı. Aferin kızıma.

Aşağıdaki hikayeyi okudum kendisine ..... doldurma olan yerleri sözlü söyledim. Kendisi çıkartma kağıdından bulup tek tek yapıştırdı.Çok eğlenceliydi .Sonra tekrar okuduk hikayeyi.

Bu aktivitemizde İstediği renkleri kullanrak boyama idi. Limonu hayalindeki gibi pastel boya ile boyadı

Biz çok keyif alarak okuduk , boyadık , yazdık çizdik , yapıştırdık.Dolu dolu 34 sayfa hazırlamışlar , yaklaşık 19 tane aktivite vardı. Anneler - babalar ve çocukları için çok faydalı bir dergi ailecek kaliteli vakit geçiriyorsunuz. 
Kesinlikle edinin derim ..

Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder