15 Kasım 2013 Cuma

Raya Organik İLE tanışalım..

Organik sertifikalı ürünler arıyorsanız raya organikle tanışmanızı öneririm.Bana çok güzel bir paket hazırlamışlar kendilerine çok teşekkür ederim.

Organik besinler, mutfağınıza da size de ‘iyi’ gelecek.


Diyetimde ara öğün olarak 3 kuru incir ve 1 avuç çiğ badem tüketiyorum.Çiğ Fındığın Yararları;

Düzenli fındık tüketilmesi cildi güzelleştirir. Kan dolaşımını düzenler ve zihinsel işlevleri maksimuma çıkarır. Cinsel gücü de arttırmaktadır. Günlük hayatta tüketilen pek çok sağlıksız abur-cuburu sadece 1 avuç fındıkla değiştirmek toplam sağlığa çok büyük katkı sağlayacaktır.

Fındığın bir diğer önemli içeriği folik asittir. Folik asit yetişkinler için faydalı olmakla birlikte özellikle bebeklerin gelişimi için yararlıdır. Akyuvar üretimini sağlar ve kanda oksijenin dolaşımını sağlar.
Fındık B grubu vitaminlerde B1, B2 ve B12′yi içermektedir. Kas ve doku üretimi için temel oluşturan bu vitaminler fındığa değer katmaktadır.
Kanserli hücrelerle de savaşmaktadır. Kalp kasları başta olmak üzere vücudun tüm kaslarının sağlık ve dayanıklılığını sağlar. Günlük tüketilen 25 gram fındık kalp ve damar hastalıklarından, kanserden koruyucudur.

Kuru İncirin Yararları ;

 İçerdiği yüksek lif oranı sayesinde sindirimi hızlandırır ve kolaylaştırır. 
Bağırsakları yumuşatır. Kabızlığı giderir. 
Vücuda kuvvet ve enerji verir. Bedensel ve zihinsel yorgunluğu giderir. Halsizliğe ve unutkanlığa iyi gelir. 
Öksürük ve boğaz ağrılarına iyi gelir. Nezle ve bronşite faydalıdır. Özellikle Kuru incir balgam söktürür. İncir, kandaki kolesterol oranını düşürerek kalp ve damar hastalıklarına karşı vücudu korur. Kansere karşı da koruyucudur. Basura iyi gelir. Bakteri ve virüslerin çoğalmasını önleyerek hastalıklara karşı direnci arttırır.


Ürünlerden satın almak ve incelemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder