7 Temmuz 2021 Çarşamba

KUŞLARIN KANATLARI VAR, BENİM KANATLARIM AYAKLARIM

Yıllar önce katılmış olduğum bir toplu terapi programında yaşadıklarım aklıma geldi. Programa başlamadan önce kuantum eğitmeni ilk olarak bize vücudumuzda ki organlara selam vermemizi söylediğinde biran duraksadım. Bendeki tereddüdü anlayan eğitmen yanıma geldi. Herkes pür dikkat aramızda geçecek diyaloga kilitlendi.  

Hanımefendi bizi var eden bütünümüzü oluşturan parçalara bir selam göndersek ne dersiniz dedi. Aynada kendinize baktığınızda sadece vücudunuzun dış katmanını görebilirsiniz oysaki her bir organ bizi ayakta tutmak için canla başla çalışıyor. Onların sağlıklı varlıkları için şükür etmeliyiz. Bütün organları selamladıktan sonra en son ayaklara geldik ki uzun bir nutuk dinledim. O ana kadar ayaklarımızın sağlıklı olmasının ne denli önemli olduğunu kavramamıştım. Bütün vücut ağırlığımızı yüklenmiş, kuşun kanatları misali bizim kanatlarımızın da ayaklarımız olduğunu hiç düşünmemiştim. Ayaklarımın kıymetini o günden beri iyi bilirim. Bilirim ki her şeyin en güzelini en rahatını onlara vermeliyim. Gün içerisinde veya girdiğimiz ortamlarda ayaklarım rahattaysa bende huzurdayım. O yüzden genelde rahat spor ayakkabılarını giymeyi tercih ederim.

 Günümüzde ki spor ayakkabılar son teknoloji ile üretiliyor. Ayak anatomisini ve vücut ağırlıklarını taşıma gücünü, hareket esnasındaki ayakların alabileceği şekiller bile bilgisayar ortamında mühendislik harikası olarak karşımıza çıkıyor. Yeni teknolojilerin en sevdiğim yanlarından biri de sayısız renk tercihleriyle dolu olması. Eşim iş gereği sürekli ayakta dolaşmak zorunda. O yüzden kıyafetlerine de uyumlu spor ayakkabısı tercih sebebimiz. Kendi aramızda konuşurken onun taleplerini göz önüne alarak en rahat edebileceği ayakkabının arayışına giriştim. Nike air force erkek spor ayakkabı tam onun aradığı kriterleri içeriyordu.

 Hava tabanlı olması, ünlü basketbolcuların da bu üründe birleşmesi daha da dikkatimi çekti. Kauçuk dış tabanı sayesinde üzerinde leke bırakmaması bilek kısmının dolgulu oluşuyla bileği desteklemesi, üzerinde bulunan delikli kısımlarla ayakların nefes almasını sağlayarak terleme sorununu çözmesi. Biz kadınlar için asıl önemli olan kolay temizlenmesi. Genelde spor ayakkabısı deyince insanların aklına beyaz ayakkabılar gelir, oysa ki siyah spor ayakkabısını günlük iş kıyafetleriyle bile kombinlemek mümkündür. 


Eşime alacağım spor ayakkabı belli olduğuna göre benimde kendime spor yaparken, alışverişte veya günlük yürüyüşlerimde kullanacağım yine havalı taban bir ayakkabıya bakmak istedim. Nike air max 90 ürünlerini görünce kendimi en lüks uçakta seyahat ederken aldığım hazzı tekrar yaşadım. Üstelik daha ayağımda bile değildiler. 


Ürün deryasında kendimi şaşırdım. Renklerin güzelliğini size tarif bile edemem. Bu kadar soft veya bu kadar parlak spor ayakkabılar görmedim. Abarttığımı düşünüyorsanız linke kesinlikle bakmalısınız, az bile demişsin dediğinizi duyar gibiyim. Renk değiştiren pastel tonlu tabanlar mı aman tanrım. Teknoloji gelişti demiştim de bu kadarı beni bile şaşırttı.


Eskiden Annem komşularla dertleşirken bu çocuklara ayakkabı dayandıramıyorum. Neredeyse her ay bir ayakkabı paralıyorlar ayaklarında derdi. Oysaki ben büyüdüm ve kaliteli ürünleri bir kere al uzun süre gönül rahatlığıyla kullan mantığını öğrendim. O yüzden bu ayakkabılara vereceğiniz fiyat inanın buna değer. Sizde kanatlarınıza benim kadar iyi bakın. Onları ödüllendirmeyi unutmayın. Üstelik Barçın Sporun web sitesinde çoğu ürünlerde indirimler var. Ücretsiz iade, 200 lira üstü kargo ücretsiz ve kapıda ödeme seçeneği mevcut. Satılan ürünler orijinaldir. Merkezi İzmir olan firmanın 30 dan fazla mağazası bulunmaktadır. Gönül rahatlığı ile %100 güvenli alışveriş yapabilirsiniz.