16 Haziran 2021 Çarşamba

YAZ GELDİ PLAJLAR BAHAR BAHÇE

 Biz ailece Ankara’ya 1993 yılı Ağustos ayında taşındık.  Mersin küçük bir sahil kentiydi. Çarşısında birkaç tanınmış mağaza vardı. Ankara’ya ilk geldiğimde Kızılay semtindeki caddeler, binalar, vitrin önündeki kalabalıklara bakıp hayret etmiştim.  Aylar sonra Kavaklıdere'nin meşhur Tunalı Hilmi caddesine gittiğimde ise kendimi başka bir dünya başka bir ülkede zannettim. 

Uzun bir cadde idi.. Alabildiğine sağlı sollu mağazalar, şık ışıltılı vitrinler, güzel giyimli kadınlar, bakımlı erkekler ve sokaklarında gitar çalan gençliği ile Tunalı Hilmi..  Mağazalara girip çıkarken önüme kocaman bir mağaza belirdi. Daha önce adını hiç duymadığım Marks & Spencer içeri girdiğimde daha önce hiçbir mağazada görmediğim düzen ve güzel kokular eşliğinde mağazayı gezmeye başladım. Her bir reyon incelikle tasarlanmış, renklere göre sıralanmış ürünler görsel bir şölen havasındaydı. Parfüm ve şampuanların olduğu yerden gelen kokuların sizi cezp ettiği adeta bana doğru gel diye göz kırptığı uzunca bir koridorda ilerlerken köşeyi dönmemle iç giyim, plaj giyim, renk renk mayolar ve bikiniler beni kendine çekmeyi çoktan başarmıştı.

Kalbimin hızla atışını bugün bile hatırlıyorum. Önce mayo modellerinin önünde durdum. Bu kadar çeşit ve rengi ilk defa bir arada görüyordum. Ürünlere dokunduğumda yumuşaklığını hissettim öncelikle. Kalitesi dikişinden belliydi. Birkaç tanesini alıp kabine yöneldim. Mayo kumaşı harikaydı. Kalıpları beni sarmaladı. Usta ellerde üretildiği belliydi. Bikini modellerinin lolipop renkleri içimde kelebeklerin uçuşmasına vesile oluyordu. Bir türlü reyondan uzaklaşamıyordum. Bikini modelleri çok çekiciydi, tasarımcılar bu sezon bohem desenlerde farklı bir hava estirmişler..  Plaj giyimlerinin olduğu yere vardığımda pareolar, terlikler, plaj çantaları, plaj elbiseleri ve güneş gözlükleri resmen bol çeşitte kaybolmuştum. Hangisi alacağıma karar veremiyordum. Bana kalsa hepsi benim olmalıydı. O günü hiç unutmadım. Mağazadan alışverişimi tamamladığımda sanki bütün Ankara benimle geliyor hissine kapıldım. İçimde tarifsiz bir mutluluk Tunalı Hilmi caddesinde mutlu mesut yürümeye devam ettim. Uzun zamandır Tunalıya gitmedim. Ama her gittiğimde uğrak yerim olan mağazayı bugün hala aynı heyecanla ve merakla geziyorum.


Aradan yıllar geçti. Ben her zaman oraya gidemesem de o artık bir parmak şaklatma mesafesinde bana yakın. İyi ki bu teknoloji gelişti. Online siparişle artık özlem giderebiliyorum. Aklıma düşmüşken ve yaz artık iyice kendini hissettirmişken bir bakayım dedim gene aynı güzellikte gene aynı çeşitte mayo-bikini ve plaj modası alabildiğine benim. Süper indirimler yapmışlar. Ayrıca 600 tl alışverişe anında 150 tl indirim eklemişler. 


Plaj giyimdeki elbiseler o kadar güzel ki günlük bile giyebilecek tarzda. Mayo modelleri oldukça şık ve modern tarzda. Kemerli mayolara bayıldım. Bence bu sene kesin trend olacak. Plaj havlularına ne demeli, mayo ve bikiniler ile renk uyumları mükemmel. Üstelik mam, dad ve kids olarak üzerlerine yazmışlar. Böylece karışma, kaybetme olayını da ortadan kaldırmışlar.  Bu markanın en takdir ettiğim yanlarından biri her bedende ürün bulabilmeniz 52 bedene kadar mayo ve bikini bulabilirsiniz. Kumaşlarının özelliklere değinmek istiyorum. Klora ve güneşe dayanıklı olarak özel bir teknoloji ile üretilmişler. Çamaşır makinesinde 40 dereceye kadar yıkanabiliyor. 250 tl üzeri ücretsiz kargo, 30 gün içinde değişim iadesi var.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder