22 Haziran 2021 Salı

İÇİMDEKİ MİMARLA TANIŞTIM

Televizyon kanallardaki bazı tv programlarını insanların görsel zekâlarını geliştirdiği için çok faydalı buluyorum.  İnsanlar evlerini yeniliyor, yeniden dekora ediyor sonrasında muhteşem değişimler meydana geliyor. Tv programları insanlara fikir veriyor, zıt renklerin kullanımları ve birbirine uyumlu renklerin ahengi küçücük bir dekorasyon ürünün bütündeki boşluğu nasıl doldurduğunu görebiliyoruz. Farkında olmadan bilinçaltımız seyrettiğimiz bu görsel şöleni kaydediyor. Sonra bir bakmışız içimizde ki mimar uyanmış. Çevresine fikirler vermeye başlamış.

 Herkesin zevk anlayışı farklı kimi insan klasik çizgileri, kimi modern dokunuşları kimi ise endüstriyel tasarımları, kimi Akdeniz esintisini kimi rustik ev dekorasyonundan hoşlanıyor. Sanırım benim evim asla klasik olmayacak ben modern mobilyaları ve ev dekorasyon ürünlerini kullanmayı daha çok seviyorum. Renk olarak da soft renklerin beni rahatlattığını düşünüyorum. Tabi şunu da belirtmeliyim. Dekorasyon denince aklımıza ev de gelmesin. Ben işyerindeki masamı şık biblolar ve küçük sevimli vazo çiçekleriyle süsledim. Duvarlarımı tablolar ile zenginleştirdim. İnsanın bulunduğu ortamı güzelleştirmesi her daim kendisini huzurlu hissetmesine neden oluyor. İşyerime gelen insanların meraklı gözlerindeki beğeni ile ofisimi incelediğini, bakarken yüzlerinde bir gülümseme olduğunu görebiliyorum. Çoğu da zevkimi takdir ettiğini ürünleri nereden temin ettiğimi soruyor.

Yeni bir yıla girdiğimizde bu yılın huzurlu ve mutlu geçmesini dileriz. Benim şöyle bir totemim oluştu. Her yeni yılda kendime ev dekorasyonu için bir bütçe ayırıyorum. Ürünlerimi seçerken seçeneğimin bol olduğu, kaliteli aynı zamanda fiyat olarak hesaplı ve görsel olarak çok şeker bulduğum English Home markasına yöneliyorum. Trendlerini ve indirimlerini takip ediyorum. Özellikle mevsim geçişlerindeki koleksiyonlarının ambiyansı, teması , özgünlüğü,  modern çizgileri tamda dekorasyon tutkunları için üretilmiş gibi..

Şöyle düşünelim evimizin her köşesi için yüzlerce çeşit ürün deryasına giriyorsunuz. Mutfak, salon, çalışma odası, banyo hatta koridorda bile kullanılabilecek ürünler. Evin havasını nasıl da değiştiriyor. Sizde de oluyor mu? Ben eve yeni bir ev dekorasyon ürünü aldığımda belirli bir zaman içimde bir sevinçle gelip gidip o ürüne bakıyorum. Bana uğurlu geleceklerini düşünüyorum. Özellikle bunu biblolarda daha çok yapıyorum sanırım. Özellikle aldıklarım melek, fil ve kedi figürleri olunca anlam yüklüyorum. Olaya fener ve mumları da ekleyince sanki dünyayı değiştirmiş gibi hissediyorum. Ne demiş atalar tebdili mekânda ferahlık vardır. Tebdil kelimesi değiştirme manasında yeri değiştiremezsek yerin içinde bulunan eşyaları değiştirdiğimizde gerçekten bir ferahlık hissi yaşıyoruz.  Bir arkadaşıma ev görmesine giderken yada özel bir gün ise onlara çeşitli ev dekor ürünleri götürmek daha tatlı oluyor. Baktıkça seni hatırlayacağız hissi yüzlerine yayılınca oh benden mutlusu yok..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder