1 Haziran 2021 Salı

Doğanın Kıymetini Bilenlere: Kamp Sandalyesi

Uzun ve stresli çalışma temposuna ara verip deşarj olmanın en güzel yollarından birisi, doğayla buluşmaktır. Yeşil ile mavinin kıymetinin daha çok farkına varıldığı günümüzde siz de yaz kış demeden kendinizi doğanın içinde bulanlardansanız; kamp sandalyesi, güneş şemsiyesi gibi pratik, portatif ve işlevsel ekipmanlar tam size göre! 

Kamp Sandalyesi ile Doğanın Uyanışına Şahit Olun 

Son günlerde doğaya yapılan kaçışlar oldukça trend durumda. Doğa yürüyüşleri bir yana, kendine yeşille baş başa bir dinlenme molası vermek isteyen herkes soluğu şehir içerisindeki park ve bahçelerde alıyor. Yeşilin tadını doyasıya çıkarmak isteyen doğa severler, her sene kamp ve piknik alanlarını dolduruyor. Mangalını ya da aperatif yiyeceklerini hazırlayanlar, ailesi ve arkadaşları ile kendilerini çayır çimende buluyor. Kimileri ise, bir yolculuk esnasında plansız kaçışlarla bir yeşil molası vermeyi tercih ediyor. Yine kimileri ise kendi bahçe veya terasında mütevazı bir dinlenmeyi tercih ediyor. Hangi şekilde olursa olsun doğanın içinde de olsa konfor arıyorsanız; hafif, pratik ve fonksiyonel bir kamp sandalyesine ihtiyacınız olacak.  

Açılır kapanır sandalye modellerini hafif oluşu ile arabanızın bagajında, bisikletinizin sepetinde ya da elinizde bile kolayca taşıyabilir, aklınıza esen her anda doğada kullanmanın keyfine varabilirsiniz. Kullanım ve taşıma rahatlığı sayesinde piknik yaparken ya da piknik masası bulunmayan mekanlarda yere oturmak istemeyenler için piknik sandalyesi biçilmiş kaftandır. Çoğu modelde olan kolları destekleyen kolçakları, rahat bir duruş sağlar. Örneğin, sahilde kitabınızı okurken bu kolçaklar sayesinde kendinizi daha hissedebilirsiniz. Rejisör model olarak da bilinen modellerde bardak konulabilen bir alan da mevcuttur. Böylece, ormanda ya da sahilde bir yandan doğanın seyrine dalarken bir yandan ise içeceğinizi yudumlayıp, pratik bir şekilde hemen yanınızda muhafaza etmeniz mümkün.  


İyi Bir Kamp Sandalyesinin Özellikleri 

Birkaç modeli bulunan kamp sandalyesi genel olarak hafifliği, pratikliği ve konforu ile ön plana çıkıyor. Kamp sandalyesi satın alırken nelere dikkat edelim derseniz, işte sizin için birkaç püf noktası: 


  • Hafif olmalıdır. Taşıma kolaylığı sunmalıdır. Buna yönelik kılıfı ve askısı olan modelleri tercih edebilirsiniz. Askıları ve hafifliği sayesinde her an omzunuzda taşıyabilir, yürüyüş yaparken istediğiniz anda ve mekanda hiç beklemeden sandalyenizi kurup molanızı verebilirsiniz. 
  • Kamp yaparken, tatilde ya da bir yolculuk planında yanınıza birçok eşya almanız gerekebilir. Bu nedenle, alacağınız kamp sandalyesi az yer kaplamalıdır. Katladığınız zaman kapladığı yerin küçük olması, saklama ve taşıma kolaylığı sunar.  
  • Kumaşını ve iskeleti oluşturan boruların kaliteli olması, uzun süreli kullanım sağlar. Bir kamp sandalyesinin genellikle 110 kiloya kadar taşıma kapasitesi bulunur. 
  • Kamp sandalyesi, açıp kapama konusunda pratik olmalıdır. 
  • Oturduğunuzda sırtınızı ve belinizi destekleyen bir formda olmalı, uzun süreli kullanımda bedeni yormamalı ve konforlu kullanım sunmalıdır. 
  • Kamp sandalyesini, suda ya da ıslak zeminde kullandığınızda deformasyona uğramayan bir malzemeye sahip olmasına özen göstermelisiniz. 

Bir Sandalye, Biraz Güneş ile Doğanın Tadını Çıkarın 

Özellikle sıcak yaz aylarında plajda uzun vakit geçirmek istiyorsanız, güneşin zararlı ışınlarından korunmanızı sağlayacak ekipmanlar edinmeniz gerekir. Bu anlamda sağlıklı bir şekilde güneşlenebilmek ve rahatsız olmadan güneşin tadını çıkarabilmek için kamp sandalyesinin başına kuracağınız bir plaj şemsiyesi, olmazsa olmazdır. Kumda rahatça kullanabilmeniz için bidonlu modelleri ya da kuma kolayca yerleştirilebilen sivri uçlu modelleri tercih edebilirsiniz. Sabit gövdeli olanları ya da güneşin geliş yönüne göre konumlandırma yapabileceğiniz, eğilebilen iskelete sahip modelleri tercih edebilirsiniz. 

Siz de doğanın ve yazın keyfini çıkarmak istiyorsanız, Koçtaş'ın web sitesini ziyaret ederek kamp sandalyesi ve şemsiye modellerini inceleyebilir ve Koçtaş güvencesiyle kolayca satın alabilirsiniz. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder