27 Mayıs 2021 Perşembe

Online Diyetisyene Başladım !!

Ahh başlayıp ne iyi etmişim :) Başlamak bitirmenin yarısı derler ya, ben kafamda bitirdim finish e vardım !! 

Bugün başlayalı 14 gün oldu ve kilo kaybım dile kolay 6.800 gram 🙋 Kendi rekorumu kırdım kendi çapımda :) Neler yaptığımı çok merak eden insan var. Öncelikle inanıyorum, üstüme ve zihnime yapışan bu kilolardan kurtulacağıma ! Şu ortamda hastaneye ve diyetisyen ofisine gitmekten kaçınıyorum. Hemde zamanım yok, git gel, tartıdan tartıya görüş, irtibatı o sürede kes istemedim. Kendime yağ, su, kas ölçen, sonucu telefon ekranına atan tartılardan aldım. Sonra online diyetisyen görüşmelerim oldu. Karşılıklı yazışmalardan sonra aklıma ve bütçeme en uygun gelen bir diyetisyene başladım. Ölçümlerimi gönderdim, listem hazırlandı ve uygulamaya başladım. Şuan için çok fark yok bana göre fiziksel bakıldığında, kilom çok fazla olduğundan dolayı. Yoksa 7 kilo 1 bedene denk geliyor. 1 bedene yakın inceldim aslında. İlk hafta 23 cm bu hafta 14 cm inceldim. Ruhen çok fark ediliyor, sürekli pozitif geziyorum. Paketli gıdalara öcü gözüyle bakıyorum.

Sabırlı olmak, sürecin uzun olduğunun bilincinde olmak. Her dakika tartıya çıkmıyorum, sadece diyet günleri tartılıyorum, kendime de sürpriz yapıyorum. Sabır çok lazım bu dönemde. Aşamalardan geçeceğiz, sabrımızı zorlayacak anlar olacak. Ama PES ETMEK YOK.. Sabırla devam edeceğiz.

Motivasyonu yüksek tutmak buda üçüncüsü ve en zoru belkide. Bu direncimi kırmak için başladım online diyetisyene. Yediğimi ,içtiğimi sürekli whatsapptan gönderiyorum. Oda beni motive ediyor, bugüne kadar kaçamak yapmadığım diyet yoktu. İyi kilo veriyordum ama hep kaçamaklarla beraber. İlk kez kaçamaksız hadi canım şunu çekti diye yemedim. Bir kere atak yaşadım, oda aç olduğum içinde değildi. Can sıkıntısından dolayı duygusal yeme bozukluğu gibi bişeydi, ufak atlattım. Ders aldım. Çünkü insan sinirlenince çatır çutur edecek bişey yemek istiyor. Canı ne tatlı nede tuzlu istemiyor. Yese de kesmiyor. Size iyi gelen sadece çatır çutur çıkan ses. Obezite Merkezine gidince, psikolog grup terapi seansında bu konuyu konuşmuştuk. Salatalık 1 numaralı masum kurtarıcım bundan ondan.. 

Aslında diyet listem klasik bildiğiniz gibi :) 3 ana öğün ve 4 ara öğün 3 ana öğünün 2 sinde protein var bir öğünde sebze var. Instagram kullanıcısı iseniz, sizde ana öğünlerimi ara öğünlerimi oradan takip edebilirsiniz. Kullanıcı adım 'cananzerkinli '


İkinci hafta üç günlük bir detoks uyguladık. Onda da ekmek yoktu ve meyve yoktu. Extra Ödem atıcı bir kür vardı. 

Kan şekerimin düzene girmesine çok seviniyorum. Geçen haftalarda sürekli acıkıyordum ve kan şekerim düşüyor bayılacak gibi oluyordum. Cebimde kesme şeker taşıyordum. Yaşadığım duruma tıp dilinde hipoglisemi deniliyor. Diyabet hastalarının çok yaşadığı fena bir durum. 

Detoks suyu ile beynimde, midemde, kanımda gezen işgalci güç olan karbonhidratlara, yağlara şifa püskürtüyorum :)

Ara ara yazmaya çalışacağım buraya sonuçları ve gidişatı. 

Sevgiyle kalın..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder