31 Mayıs 2021 Pazartesi

İÇİMDE SUWEN VAR

İlk sütyenle tanışmamı hatırladım da çok heyecanlanmıştım. Bedenime yeni bir arkadaş gelmişti ve artık biz ömür boyu beraberdik. Biz kadınlar için rahatlık kadar, kumaş kalitesi ve üzerimizde ki görüntüsü de çok önemli. Yıllar içinde bir çok ünlü markanın sütyenini deneme fırsatım oldu. İçim de kalan suwen oldu. Yerli gururumuz olan marka 2005 yılında kurulmuş olup Türkiye ve yurtdışında perakende ağını genişletmeye çalışıyor. Online satış ve mağaza kültürleriyle AVMler de kadınların gözdesi.

Ürün çeşidi ve kalitesiyle yurtdışı firmalarıyla yarışan marka kadının yanında olduğunu ve her zamanda bu desteklerini sürdüreceklerini reklam filmleriyle de kanıtlıyor.

İçimde suwen var sloganı ile yola çıkan marka kadının özgür olarak kendini ifade edebilme gücünü vurgularken aslında tüm kadınlara özgüvenli olup ihtiyaçlarını toplum tarafından ayıp olmaktan çıkarıp bunu rahatlıkla dile getirebilmelerini söylüyor.

Kadın her ortamda her koşulda kendini rahat özgür ve güçlü hissetmek ister. Günlük hayatta kullandığı sütyenler kadar, spor yaparken, anne olduğunda emzirme sütyeni takmak zorunda kalır. Her kadının anatomik göğüs yapısı ve ihtiyacı farklıdır. Düşündüm de önceden sadece üç renk sütyen vardı. Şimdi ise istediğin her renk sütyene ulaşma imkânımız var. Kıyafetimizin rengi ile taktığımız sütyenimizin rengi bile aynı oldu. Teknoloji geliştikçe renk tasarım ergonomi kendini kadına adadı desek yeridir.  Ben rahatlığı severim. Yokmuş kadar rahat ama orda olduğunu bilecek kadar özgüvenli. Gün yirmi dört saat yanımızdan ayırmadığımız bizimle bütünleşen bir şeyin aynen de böyle hissettirmesi gerekiyor.

Dantel, balen, toparlayıcı destekli, emzirme, pedli  gibi birçok kelimenin de hayatımıza girmesine vesile olan sütyen kadının dili oldu adeta. Kadına özel bir lügat oluştu. Elma dersem çık armut dersem saklan oyunu geldi aklıma. İstersen büyük göğüs istersen küçük göğüs olabilmesi ne kadar şahane değil mi? Teknoloji o kadar gelişti ki kullandığımız sütyenler göğüslerimize şekil vermeye başladı. Dikleştiren toparlayan büyüten küçülten….

Yaz geldi çattı. Spor yapmak gerek. Yürüyüşte en çok açık havanın,  ötüşen kuşların ahengi  ve ağaçların güzel kokusunun tadını çıkartmak.. Spor yaparken canınızı acıtmayacak kadar rahat bir sütyene ihtiyaç duyuyor insan. Birde regli olduğumuzda şişen göğüsler içinde nefes alan kumaş dediğimiz kumaştan özel üretilmiş kalın askılı spor sütyeni kullanırsak daha rahat ederiz. 

Şunu fark ettim ki insan huzurlu ve özgür hissettiği her şeye bağlı kalıyor. Moda kadının takibinden kaçmaz, her yeni sezonda yeni koleksiyonlar görücüye çıkarken ben bağlı olduğum markanın yeni sezon ürünlerinin vitrinlerde yer almasını dört gözle bekliyorum. Avm ye gittiğimde uğrak yerlerim vardır. İç çamaşır mağazam gibi artık orada çalışan insanlarla arkadaş olduk desek yeridir. Bir ürüne dokunurken, bakarken tercihlerimi benden önce bilip bana yön veren ve aynı dili rahatlıkla konuşabildiğimiz güler güzlü kadınlar. İyi ki varsınız.

1 yorum: