28 Şubat 2020 Cuma

Organik Alışverişin Adresi I Kuntlar Çiftliği

Arkadaşlar merhaba, geçtiğimiz haftalarda gerçekten organik ürünler sattığına güvendiğim bir siteden sipariş verdim.
Bu sepette görmüş olduğunuz ürünlere, diyetimin tamamlayıcıları diyorum.Malum kış ayındayız ve her gün sıcak çorba pişiriyoruz.Zencefil ve Zerdeçalı'da çocuklara çaktırmadan çorbada baharat olarak çok kullanıyorum. Prof.Osman Müftüoğlu diyor ki , günde 1 çay kaşığı mutlaka bu baharatları tüketin hem kansere karşı hemde bağışıklığı güçlendirmek için.

Zencefil ve Zerdeçal baharatlığımdaki yerini aldılar.
Cam şişeleride pek güüzel :)
Sağlıklı atıştırmalık olarakta mandalina cipsi ve humus cipsini çok merak ediyordum.İyi ki almışım dedim.Mandalina cipsi harika denecek kadar çıtır çıtır ve tatlı ihtiyacını bastırıyor.

Humus Cipsi Veganlar ve Gluten tüketmeyenler için bir alternatif olabilir.İçeriğinde sadece nohut unu ve çeşniler var. Nohutu birde böyle deneyin derim, yanında bir meyve yada ayranla tüketildiğinde 2 3 saat tok tutuyor.Gaz yapmıyor kesinlikle..
Ben yer fıstığı ezmesini tam ezilmiş macun kıvamında yiyemiyorum damağıma yapışıyor ve yağlı yağlı geliyor.Dişe gelmeli fıstık parçaları.Buda tam aradığım bir üründü.Şekersiz ve tuzsuz olması gönlümü fethetti.Yürüyüşe çıkmadan 1 tatlı kaşığı olarak tüketiyorum öyle dışarı çıkıyorum.Hem tok tutuyor hemde kas kaybetmemi engelliyor.
Şekersiz Nar Ekşisi bulduğum için çok mutluyum, marketlerden aldığımız bildiğiniz limonata gibi.Almayın daha iyi , hatta üzerlerinde Nar Ekşisi Sosu yazıyor. İçine glikoz şurubu, kimyasal ve koruyucular koyuyorlar.
Ama bunu tüketince gerçekten nar ekşisi yediğinizi anlıyorsunuz.

Kendiniz ve çocuklarınız için organik ürünler tüketmeye özen gösteriyorsanız Kuntlar Çiftliği iyi tarım uygulamaları yapan , üretici oldukları için fiyatları makul tutan bir site.Kahvaltılıktan , doğal sirkelere , şifalı bitkilere kadar  organik ürünler var. Çikolata tutkunuyum ama şeker hastasıyım, sağlıklı çikolata nerede bulunur diyorsanız buyurun siteye göz atın.İlginizi çekecek ürünler mutlaka vardır.
Sevgiyle kalın..