27 Kasım 2020 Cuma

Saç Ekimi Sonuçlarını Etkileyen Faktörler


Saç ekimi operasyonlarının tamamında amaç, başarıyı yakalamaktır. Saç ekimi sonuçları başarılı olduğunda, bu durum hem ameliyatı gerçekleştiren ekibin, hem de işlemi yaptıran kişinin mutlu olmasını sağlayacaktır. Tabii ki en iyi sonucu almak için izlenmesi gereken çok önemli adımlar mevcut. Ekim işlemine karar vermeden önce, saç ekiminin size fayda sağlayıp sağlamayacağına ve saç ekimi sırasında ve sonrasında bilmeniz gerekenleri çok iyi bir şekilde anlamanızda fayda var.

 

Saç Ekimi Size Uygun mu?

İdeal saç ekimi sonuçları için, saç ekiminin size uygun olup olmadığı oldukça önemlidir. Bölgesel veya erkek tip saç dökülmeniz varsa, saç ekim seçeneği size uygun olabilir. Ancak operasyona karar vermeden önce, saç dökülmesinin belli bir aşamaya gelmiş olması oldukça önemli. Saç hala dökülmeye devam ediyorsa saç ekimi sonuçları danışanın beklediği gibi olmayacağından, işleme onay verilmemesi en doğru karar olur. İşleme karar vermeden önce hekiminizin sizi kapsamlı bir şekilde muayene etmesi ve sağlık durumunuz hakkında detaylı bir şekilde bilgiye sahip olması gerekiyor. Yapılan tüm incelemelerden sonra sıra saç ekiminiz sırasında uygulanacak en iyi yöntemin belirlenmesine geliyor.

 

En İyi Saç Ekimi Sonuçları için Kullanılacak Yöntemler

Saç ekimi işlemi için 1’den fazla uygulanabilecek yöntem vardır. Saç ekimi sonrasında en iyi saç ekimi sonucu için, doktorunuz ile birlikte izlediğiniz yol oldukça önemlidir. Tatmin edici saç ekimi sonuçları bu aşama da izlediğiniz yöntemler ile birlikte gelecek ve böylece her zaman istediğiniz uzun ömürlü ve sağlıklı saçlara sahip olabileceksiniz. Estetik cerrahi alanında en sık kullanılan yöntemler arasında; FUT Yöntemi (Foliküler Ünite Transplantasyonu), FUE Yöntemi (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) ve DHI Yöntemi (Direct Hair Implantation) yer alıyor. İstenilen saç ekimi sonuçları, hekiminizin size en iyi uyum sağlayacak olan yöntemi seçmesi ile doğru orantılıdır.

 

Saç Ekimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç yapınıza en uygun ekim yöntemi belirlendikten sonra, geriye bu yöntemi en iyi saç ekimi sonuçları verecek şekilde uygulamak kalıyor. Bu aşamada, saçların şu anda çıktığı ve ilerde hangi yöne çıkacağının belirlenmesi çok önemli. Eğer saçlar yanlış yöne ekilirse, uzamaya başladığı zaman istenmeyen bir görüntü ortaya çıkabilir. Bunu etkileyen en önemli faktör, ekim sırasında hekiminizin dikkat ve özenidir. Aynı zamanda kullanılan malzemeler de, ekim işleminin sorunsuz gerçekleşmesinde ve en iyi saç ekimi sonuçları almanız için büyük önem taşıyor. Yüzlerce kanal açılması için kullanılacak olan bu malzeme, çok özel malzemeler kullanılarak imal edilmelidir. Kanalların açılması sırasında mutlaka tek kullanımlık çelik bıçaklar tercih edilmelidir.

 

Mükemmel Saç Ekimi Sonuçları için Saç Ekimi Sonrası Bakım

Ekim sonrası süreçte titiz ve sabırlı davranmanız gerekiyor. Çünkü istenilen sonucu almak, ekim işleminin başarısı kadar sonrasındaki bakım ile doğru orantılıdır. Saç ekimi sonrasında, mümkünse en az 3 gün evde istirahat edilmesi oldukça önem taşır. Sıcak ve tozlu ortamlardan mutlaka uzak durulmalı ve kafaya alınabilecek her türlü darbelerden kaçınılmalıdır. En iyi saç ekimi sonuçları için, saçlara olabildiğince az temas edilmeli ve tarama işlemi kesinlikle yapılmamalıdır. Saç yıkama sırasında da doktorunuzun önerdiği şekilde dikkatli ve titiz davranmanız hem iyileşme sürecinizi hızlandıracak hem de işlemden en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır. Tatmin edici saç ekim sonuçları artık ulaşılmaz değil. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Alpaslan Topçu ve uzman ekibine danışabilir, siz de zaman kaybetmeden mükemmel görünen, uzun ömürlü ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

1 yorum: