11 Ekim 2019 Cuma

Tesettür Mayonun Tasarım Markası; MAYOVERA
Tasarım tesettür mayo olarak #özgürceyüz #tarzınıkoru hastagleri ile dikkat çeken Mayovera kimdir?, ne yapar? merak edip baktığımda; Aaa enteresan çok şık dedim. Bunlar mayomu diye düşündüm. Bir çok arkadaşıma gösterdiğimde de genelde ‘mayo mu bunlar, değişik, şık olmuşlar’gibi benzer yorumlar aldım. 
Beş yıldır sektörde ve kapalı mayo kullanıcılarının bildiği hatta takip ettiği, rakiplerini de peşinden sürükleyen, sektörü belirleyen marka olduğunu öğrendim. Mayovera öncesinde tek tip kalıp, iki farklı renk ile yılları geçirebilen, modayla ilgili kaygılara sahip olmayan bir sektör. Şimdi desenler, modeller, pullar, taşlar... İyi olabilir ama yüzme için çok uygun olduğunu düşünmediğim tesettür mayo modelleri. Plaj şıklığına diyecek yok. Farklı tasarımlar, detaylar var. Ama tesadüf Mayovera kullanan arkadaşımla sohbet açılınca Mayovera kapalı mayo modellerinin ince detayları olduğunu da öğreniyorum. Mesela yüzme kolaylığı için dar kalıpları var, paçası lastikli, kollarındaki detayla parmağa geçirilen ( bunlar suda bacaklar ve kolların yukarı çekmemesini sağlıyor ). Tüm modellerinde de üst parça ile alt parçayı birbirine bağlayan bağcıklarda mevcutmuş. İlgili olmayan, hiç giymeyenler için bilgi; bu da denizde mayonun sıyrılıp yüzeye çıkmasını engelliyor.
Tasarım iddialı tesettür mayo bir çok zevke hitap ediyor görünüyor. Ama bu detaylar da kadınların kullanımı için daha önemli olsa gerek. Bu kadar incelemişken, kendim içinde bir şeyler buldum. Plaj elbiseleri ve çantaları kombin, deniz havlusu olan kombinleri bile var. Neden olmasın gayet başarılı. Birde aslında anneme düşündüğüm etekli mayo modelleri de var. Annem mayo ile hiç rahat edemez mutlaka üstüne şort filan giyer, hem sıcakta bunaltıyor, hem rahatsız, etekli mayolar sanırım onun istediği konforu sağlayacak. İsterseniz sizde www.mayovera.com adresinden bakın, ne dediğimi anlayacaksınız.