26 Aralık 2019 Perşembe

Altınları Değerlendirmenin Kolay Yolu


Altın birikimlerinizi değerlendirmek ya da en azından değer kaybetmesini önlemek istiyorsanız siz de altın hesabı açabilirsiniz. Çok sayıda kişinin altınların çalınması riskini ortadan kaldırmak amacıyla da tercih ettiği bu hesap türü sayesinde altınlarınızın değer kaybetmesini önleyebilirsiniz. Üstelik dilediğiniz zaman altınların fiziki karşılığını gram cinsinden çekebiliyorsunuz. Yani ihtiyacınız olduğunda yine altınlarınızı bozdurma şansınız bulunuyor.  
Altın hesabı açmak için çok sayıda kişi tercihini Kuveyttürk bankası yönünde kullanıyor. Bunun nedeni pek çok farklı altın hesap türü sunabiliyor olmasıdır. Öncelikle bankanın altın hesaplarının hem vadeli hem de vadesiz olarak açılabildiğini belirtelim. Kuvettürk Bankasının altın hesap türleri şöyle:  
  • Altın cari hesabı 
  • Altına altın katılma hesabı 
  • Ziynet altın katılma hesabı  
  • Birikimli altın katılma hesabı  
Bu hesap türlerini detaylı bir şekilde incelediğinizde hangisinin sizin için daha ideal olduğunu pratik bir şekilde tespit edebilirsiniz. Hesap açma işleminin de gayet kolay bir şekilde yapılabildiğini belirtelim. Onlarca farklı prosedür ile uğraşmanıza gerek kalmadan hızlı ve kolay bir şekilde hesap açma işleminizi tamamlayabilirsiniz.  
“Hangi Altın Hesap Türünü Seçmeliyim?” 
Özellikle birikimli altın katılma hesabı en çok tercih edilenlerden biri oluyor. Sadece 10 gram altının olması bu hesabı açabilmeniz için yeterli! Aylık ya da 3 aylık olarak altın yatırma şansınız bulunuyor ve aynı zamanda sadece 1 gram altın yatırma şansınız bile bulunuyor. Aynı zamanda hesabınızı açtığınızda toplu olarak altın yatırabiliyorsunuz ve beraberinde 5 ödeme atlama imkanı da sunuluyor.  
Altına altın katılma hesabı yine cazip bir seçenek olabiliyor. 3 ay ila 1 yıl arasında istenen vade seçeneğinde hesap açılabiliyor. Atına altın katılma hesabı açmanız için 10 gram altınınızın olması gerekiyor. Her vade için % 15 stopaj oranı ile açılabilen bu hesap türüne dair daha detaylı bilgi almak için hemen şimdi Kuveyttürk Bankası internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Merak ettiğiniz soruların yanıtlarını öğrenmekle birlikte banka tarafından sunulan diğer altın hesap türlerine dair de detaylı bilgi almanız mümkün oluyor. Altınlarınızı değerlendirmek için mutlaka bu hesapları gözden geçirin!  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder