9 Şubat 2019 Cumartesi

Tatlistan ile Mutluluk Ülkesine Yolculuk


Benim çikolatayla tanışma hikayem çocukluğuma dayanır. Ben 3 yaşındayken dedem beni o zaman ki bakkala götürmüş. Bakkal amcayla sohbet ederken ben etrafı keşfe çıkmışım. Gözüme renkli renkli şekerler, çikolatalara ilişmiş, boyum minnacık olduğu için tezgahın arkasından görünmüyor muşum. Tek tek bütün çikolataları ısırıp kenara biriktirmişim. Dedemin sohbeti bittiğinde beni aramaya koyulmuşlar bakkalın içinde. Bulduklarında elim yüzüm her yanım çikolata ve yerlerde yarım çikolatalarla doluymuş. O zamanın parasıyla dedeme bu sohbet çok pahalıya patlamış. Annem bugün olsun alışverişe giderken çikolatanı neli istersin diye gülümseyerek hatırlatır bana bunu.
Sanırım ben ve bütün kadınlar çikolata deyince en sevdiğimiz şey diye düşünürüz. Hormonlarımız kendiliğinden ayaklanır. Sevgililer gününde eşimin işini kolaylaştırdım sanırım. Söylememe bile gerek kalmıyor. Sadece adresini belirtmem yetiyor. İnsan oturduğu yerden değişik çikolatalar ve çikolata kutuları araştırır mı sürekli ben böyleyim işte. Teknolojide gelişmiş ki dua etsin sokak sokak aratmıyorum. Bir tık her şey kapıda bitiveriyor.

Çocukken çizgi film olarak seyrettiğimiz Hansel ve Gratel masalını hatırladınız mı? Ormanda kaybolan iki kardeş çikolata ve şekerlemelerden oluşan o muhteşem evi gördüklerinde gözlerine inanmamışlar ve büyük bir iştahla kıtır kıtır evin her parçasından yerken biz hayaller ülkesine doğru çoktan yola çıkmış olurduk. İşte tam öyle bir yer buldum size. Siz tatlı ülkesini duydunuz mu? Götüreyim o halde sizi Tatlistan a önden buyurun efendim.

Ne kadar ince düşünülüp hazırlanmış bir site her konsepti içeriyor. Şekerleme dükkanına dalmış çocuklar gibiyim nereden başlasam diye bakınıp duruyorum. Çikolata, lokum, makaron çeşitleri göz alıyor. Sevgililer günü yaklaştığı için buradan başlamak en iyisi. Kişiye özel fotoğraflı ve isimli çikolata kutusu hemen dikkatimi çekti.Hem tatlı,hem özel hemde sevgiliden geldiği için çok değerli bir hediye. Kutuların içeriğine bakın her çeşit var. Fıstık, kahve, ceviz, fındık, Hindistan cevizi, bal, badem , tahin, frambuazlı 25 adet harika ötesi. Fiyatları da çok uygun.Ayrıca KARGO ÜCRETSİZ !


Sevgililer günü gibi anlamlı bir günde klasik ve basit bir hediye almaktansa, sevgiliniz ve sizin fotoğraflarınızdan oluşan çikolataları birlikte yerken ağzınız tatlanacak ve en güzel 14 Şubat Sevgililer Günü kutlamasını yapacaksınız ! Herkes parfüm alır ama önemli olan anı ona özel kılmak ve karşındakine aldığın hediye ile onu gerçekten sevdiğini hissettirebilmek. Sitede sevgililer günü çikolataları bölümünde çok fazla çeşit ve o güne özel konseptli sunumlar mevcut.Siz istediğinizi seçip, sadece sipariş ediyorsunuz.
Çikolatadan isteğiniz cümleyi bile yazdırabiliyorsunuz. Vallahi siteyi gezerken bile çok mutlu oldum. Çikolataların kokusu ta buraya kadar geldi. Lezzetini varın siz hesap edin. Online satışları var. Nişan ve evlilik konspetleri de mevcut. Tepsi makas ve kurdela her şey düşünülmüş. Şirketler için kurumsal hediyelikler hazırlanıyor. En güzel yanını en sona sakladım. Y
urtdışından gelen eş dost hediye için bizlere kucak dolusu çikolata getirirlerdi çocukken yazları iple çekerdik. Gurbetçiler döner memleketlerine onlar bizim yemekleri özler biz ise onların getireceği çikolataları. Artık çikolatada bir dünya markası olan Belçika çikolatalarını beklemeye son veren bu sitede çikolatalar tamamen el yapımı ve Belçika menşeili Callebaut markası ile üretiliyor.Kalite, damak tadımızda.E boşuna demedik burası mutluluk ülkesi diye :)

2 yorum:

  1. Cikolataya küçük yaşlarda alıştık.. Öneri için teşekkürler bir bakayim

    YanıtlaSil
  2. sizi yeni keşfettim ve izlemeye aldım :) sizi de bloguma bekliyorum :)) Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim :)

    YanıtlaSil