11 Ocak 2018 Perşembe

Karın Ağrısı Deyip Gemeyin

Zaman zaman karnımızın ağrımasını doğal kabul ederiz. Özellikle üşütünce veya ağır yemekler yeyip hazımsızlık çektiğimizde ağrı daha çok olur. Çocukluğumdan hatırlıyorum da anneme ne zaman karnım ağrıyor desem bana beyaz leblebi yedirirdi. Bugün olmuş hala düşünürüm neden acaba diye. Ağrım kesilir miydi hatırlamıyorum ama şimdi ne zaman bir beyaz leblebi görsem çocukluğumdaki karın ağrılarımı ve tuğla taşını ısıtıp ayaklarımıza koymasını hatırlarım. Önceden her şey bu kadar bilinmezken bitkisel ve doğal yollarla tedaviler icat ederdi büyükler. Şimdi her şey için bilgi alabileceğimiz internet gibi bir derya var. Geçenlerde şiddetli bir karın ağrısı çekerken bunun neden kaynaklanabileceğini öğrenmek için internette bir araştırma yaptım. Ünlü bir hastanenin web sitesinde bunun nedenleri ile ilgili güzel bir makale yayınlanmış. Karın ağrısı bizim düşündüğümüz kadar basit bir konu olmadığını bunun birçok sebebi olduğunu ve birçok hastalığın belirtisi olabileceğini gördüğümde basit diye düşündüğümüz şeylerin aslında ne kadar önemli olduğunu fark ettim. Gaz sancısı da bazen bizi öldürecek kadar şiddetlenebiliyor. Aslında vücudumuz da ki bütün hastalıklar bizim dengesiz beslenmemiz ve neredeyse hiç egzersiz yapmamamız yada yeterince su tüketmeyişimizden kaynaklı olabilir. Ağrıların süreklilik arz ettiğinde ihmalkar davranmak yerine mutlaka doktora gitmeliyiz. Bazen önemsemediğimiz şeyler başımıza çok daha büyük işler açabiliyor.Bir çok hastalık karın ağrısı ile baş gösterebiliyor.Eşimde bir akşam aniden çok şiddetli karın ağrısı başladı ve hastahanenin aciline gittik.Acaba gaz sancısı olabilir mi diye soda içirdim, havlu ısıtıp karnına koydum ama nafile kar etmedi, acilde serumlar verildi ama yine geçmedi.Ertesi sabah ultrasona girdi.Apandistin patladığını öğrendik ve hemen hastaneye yatış işlemleri yapıldı. Allahım 1-2 saat içerisinde ameliyata aldılar.3 gün hastanede yattık.Hiç aklımıza başta apanist olabileceği gelmedi.Karın ağrısı deyip geçiştirmemek ve uzmana görünmek gerek. Memorial Hastanesi internet sitesinden çok faydalı bilgilere ulaştım.Aniden başlayan karın ağrılarının altında, apandist, mide delinmesi, safra kesesi iltihabı, pankreas iltihabı gibi önemli hastalıklar yatabilirmiş. Erken tedavi her zaman hayat kurtarır.Sağlıklı günler dilerim..

Rosegal Sevgililer Günü


Bugün size Rosegal sevgililer günü indirimlerinden bahsedeceğim rosegal valentines gifts 2018
Bir kaç link  vereceğim oradan da Sevgililer gününe özel ürünlere göz atabilirsiniz. best valentine gift 2018  ve rosegal valentines gifts Bu sene bence değişiklik yapıp uygun fiyatlara alacaklarınızı  yurt dışından sipariş verin, hem bütçeniz hem sevdiğiniz sevinsin :)


                                          Şık gece lambası için Buradan

Şarap Rengi Elbise için Buradan


Şirin mi şirin yastık için Buradan


Gamiss Sevgililer Günü

Herkese merhaba.Bugünlerde beni sevgililer günü hediyeleri telaşı aldı sormayın gitsin.Bende Kırmızılardan oluşan bir dilek listesi oluşturmak istedim.Özellikle Kırmızı ve tonları ilgimi çok fazla çekiyor hem göz yormuyor hemde rahatlatıcı özelliğe sahip.O yüzden bugün seçimlerimi kırmızılardan yana yapayım istedim.Seçimlerimi indirimin bol olduğu gamiss valentine's day gifts 2018 linkinden. Ben sizleri seçimlerim ile başbaşa bırakıyorum.Umarım beğenmişsinizdir.Haa unutmadan size iki link vereceğim o linklere mutlaka bakın ilginizi çekecektir satışta olanlar valentines gifts 2018  ve valentine's day gifts 2018 .Keyifli okumalar..Kırmızı puantiyeli Elbise için çok şık değil mi.

                                  
Kırmızı deriden olan bu çantayı çok sevdim.Çok cici.Bir bayana topuklu ayakkabı çok yakışır.Çok güzel eğil mi buda.


Rosegal valentines day sale

En güzel gün hangisi deseler ; sevgililer günü derim.
Sevgili sadece karşı cins olarak düşünülmemeli bence o özel günde sevdiğiniz başka kişilere de hediye alabilir ve seçebilirsiniz.Bende Rosegal web sitesinden indirimli ürünler alabileceğiniz linkleri vermek istiyorum valentines gifts birinci link bu. Buna tıklayarak satın alabilirsiniz. İkinci link ise 
best valentine gift  burda da çok güzel ve uygun fiyatlı ürünler var.
Bende sizlere fikir olması açısından uygun fiyatlı bir kaç ürün seçtim ve paylaşıyorum.  Dediğim gibi bu linkten de 
rosegal valentines gifts alışveriş yapabilirsiniz.


Erkek Saat İçin Linke Tıklayınız


Kadın Kırmızı Elbise İçin Linke Tıklayınız

Kadın Kırmızı Çanta Seti İçin Tıklayınız