13 Şubat 2018 Salı

Bebeğiniz İçin En Güzel İsimler


Her ebeveyn bebeği için en güzel ismi bulmaya çalışır. İsmin kulağa hoş gelmesi, güzel bir anlamının olması, ve hatta benzersiz bir isim olması her anne-babanın en büyük dileğidir. Bebeğiniz için güzel bir isim bulmak istiyorsanız tavsiye edebileceğimiz bir kaç yöntem: 

  • Aile büyüklerinizin isimleri arasında anlamlı, benzersiz ve gerçekten güzel isimler bulabilirsiniz. 
  • Cadde isimleri, sevdiğiniz restoran/kafelerin isimleri, eşiniz ile ilk randevunuzun yeri, parklar veya tarihi yerlerin isimlerinin düşünün. Bunların arasından çok güzel isim alternatifleri üretebilirsiniz. 
  • Deniz kenarında mı yaşıyorsunuz? Deniz, Ada... Dağların veya ormanın yakınında mı? Arın, Aral, Berk, Doğa... Doğaya bakarak çok güzel isimler için ilham alabilirsiniz. 
  • Balayı yeriniz, bebeğinize karar verdiğiniz yer, çift olarak seyahat ettiğiniz ilk yer, tanıştığınız şehir veya kasaba... bu yer isimlerini düşünerek çok güzel ve sizin için her zaman anlamlı olacak isimler bulabilirsiniz. 
  • Kitaplarını okuduktan sonra mükemmel hissettiğiniz bir yazarın ismini bebeğinize vermek, ona her seslendiğinizde de mükemmel hissetmenizi sağlayabilir. 
  • Öz Türkçe isimler arasından çok farklı ve güzel isimlere rastlayabilirsiniz. 
  • Farklı dillerde isimleri tarayın. Örneğin; İngilizce isimler arasından Türkçe’ye geçmiş çok güzel isimler bulabilirsiniz. 

Önemli olan şey, bebeğinizin isminin sizin için özel bir öneminin olması, zaten bu şekilde inanılmaz derecede güzel olacaktır. 

Umuyoruz bu tavsiyeler bebeğinize en güzel ismi bulmanıza yardımcı olur. Son olarak şunu unutmamalı: Bazı isimler kulağa çok hoş gelebilir, ancak bebeğinize vereceğiniz isim için en önemli kriter o ismin anlamı olmalıdır. Çocuğunuzun bu ismi bir ömür boyu taşıyacağı unutmayın. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder