13 Mart 2017 Pazartesi

Yamuna Korse İle İnceldim


 

Ortaçağdan beri Avrupa’da kadınlar vücutlarına korse giymeyi adet edinmişlerdir. Hatta zorunluluk olarak görüyorlardı. Özellikle 19 yüzyıl Avrupa’sında her sınıftan kadınlar bu korseleri kullanıp, vücutlarını daha derli toplu gösteren, aynı zamanda giysilerine zarafet katan dantelli, bağçıklı korseler için birbirleriyle yarışıyorlardı. Ne zaman o yüzyıllara ait bir film seyretsem kadınların ince bellerine gıpta ile bakmışımdır. Hatta o giysilerin içinde yaptıkları valsler beni benden alır. Araştırmalara göre o zamanki belgelere dayanarak kadınların bel inceliği konusunda şunu sizlerle paylaşmak isterim. Hani 90-60-90 kavramı varya. İnan o zamane kadınların bellerinin 45-35-30 cm civarında olduğu söyleniyor. Şaka gibi dimi. Yıllarca kilo alıp vermelerle vücudumuz da oluşan deformeler, saldım çayıra mevlam kayıra durumlarını düşünürsek, valla o korsesinden güzellik uğruna yatarken bile ayrılmayan Avrupalı kadınları buradan saygı ile selamlıyorum. Gelelim günümüze çağımızın cool çağı olduğunu düşünürsek günlük giysilerimiz oldukça rahat. Çek bi bluejean bi tişört çık dışarı durumlarındayız. Ancak değişmeyen tek bir şey var ki kadınlar ve güzellik takıntıları. Uzun zamandır görüşmediğim bir hemşire arkadaşımla karşılaştım. Kucaklaştık haliyle elimi beline atıp sarıldığımda sert bir şeye dokunduğumu anladım. Ayrıca beli inanılmaz incelmişti. O da benim bu şaşkın halimden anlamış olacak ki tişörtünü kaldırıp inanılmaz güzel arkadan bağcıklı korsesini görünce hayran oldum. Hemen nereden aldığını sordum. Yıllardır kullandığını yamuna korse olduğunu söyledi. Benim belime sanki birazcık imalı baktı gibi geldi bana. Sen sıkıya gelemezsin dedi. Kafama yer ettim. Akşam eve gelince netten araştırdım. Firmayı buldum ve korsemi sipariş verdim. Tabi benim beden biraz büyük olduğu için endişelerim vardı. Ya hiç giremezsem, kapanmazsa diye düşünmeden edemiyordum. Neyse ki korsem geldi. 

Görüntü olarak filmlerdeki korseye benziyordu. Ben ona, o bana bakıp durduk. Hadi dedim kendime nazlanma başa gelen çekilir. Büyük bir debelenme sonucu girebildim. Bir an nefes alamıyorum sandım. Beş dakika sonra biraz daha iyiceydim. Bir yandan da yoğun spor ve diyet programı içerisindeydim. Korseye söz verdim. Birazcık daha zayıflayıp kendisini rahatlatacağım için. Ben sözümde durdum oda sözünde durdu. Birlikte sıkı bir ikili olduk. Bu arada belim kaç cm inceldi bilmiyorum.
 Kopçaları artık çok daha rahat takabiliyorum. Şunu örgendim ki emeksiz yemek olmaz. Gerçekten bir şeyleri başarmak için insanın bir süreliğine de olsa rahatından feragat etmesi gerekmektedir. Zafere ulaşmak için çekilen acı kutsaldır. Gözünüzü korkutmayayım Avrupalı kadınların kullandığı korselerin yanında şimdikiler ipek yumuşaklığında. 

Ben sonuçlardan memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Sizlerde İnstagram adresinden veya web sitesinden sipariş verebilirsiniz.
https://www.yamunakorse.com
https://www.instagram.com/yamunakorse