23 Şubat 2017 Perşembe

Yemek.com ile hayat kadınlara kolaylaşıyorGeçen gün tavan arasına sakladığım kolilere bir bakayım, işe yaramayan şeyleri beklemenin anlamı yok diye düşündüm. Kolinin birini açtığımda bir sürü yemek kitabı, dergilerden kesilmiş resimli tarifler ve kendi el yazımla tutmuş olduğum yemek tarifleri defterine rastladım. İnanın bütün bu anılarla buluşmak benim çok değişik duygular hissetmeme neden oldu. Tek tek özenle kesip yapıştırmışım defterime, bazılarının üzerine çarpı bazılarına artı koymuşum. Bütün bunları ne zaman denedim dedim. Çok hevesliyiydim.
Yeni yeni genç kız olma yolunda içimdeki yemek tutkusu her gün merakla gazetede yayınlanacak kuponları alıp kesmek, özenle saklamak ve kuponlar bitince bayiye koşarak kitaba ulaşmanın zaferiyle geçerdi. Şimdiki genç kızarın bunu anlamasını bekleyemem.
Teknoloji ve internet bir dokunuşla düşündüğümüz her şeyi bulmamıza neden oluyor. Eminim ki hepinizin birer facebook hesabı vardır. Biz kadınların profillerine bakın mutlaka üye olduğumuz yemek siteleri, yayınladığımız yemek videoları vardır. Ben facebookta gezinirken beğendiğim yemek tarifi videolarını kaydediyorum. Tarifleri yapmasak bile seyretmesi pek bir keyifli oluyor. Bir çırpıda anlatıyorlar güzelim yemekleri. Geçen gün facebookta dolaşırken bir tarif gözüme ilişti 10 tl ye ziyafet yazıyordu. Birkaç malzeme ile yapılan pötibörlü muzlu kek tarifi
http://yemek.com/petiborlu-muzlu-kek/#.WMJlq3navcc seyretmesi birkaç dakika alıyor. Yapması da bir o kadar kolay.

Videoyu seyredince birkaç tüyo bile aldım. Başka bir meyve ile de kolayca yapılabilir. Benim gibi tatlı krizine girenler için harika bir tatlı. Tabi benim merakım bununla bitmez. Hemen ilgili yemek sitesine girdim. İnsanlar buraya üye olup istedikleri tarifleri birbirleriye paylaşıyorlar. Yorumlar yapıyorlar. Çok ince hazırlanmış ve bayağı emek harcanmış bir yemek sitesi. Menü başlığına tıklayınca önünün üze bir sürü alt başlık geliyor. Ye,iç,şaşır,izle,öğren,keşfet ve sözlük hepsinin altında muhteşem derlemeler var. Bir sürü mekan ve bilgiler var. Ben bakmalara doyamadım. Hele insanı yoldan çıkartan izleyince canını tatlı pasta çektiren kısımla epey bir haşır neşir oldum.Tatlı tariflerine bayıldım. Bir sürü tarifi not aldım.
Sırasıyla hepsini deneyeceğim. Sanırım her gün bu siteye göz atmakta fayda var. Yeni yeni bir sürü tarifler geliyor ve yayınlanıyor. Özellikle izle kısmındaki videolu tarifleri es geçmeyin. Mutfak ve temizlik konusunda pratik bilgiler almanızda çabası. Fakat beni asıl heyecanlandıran nasıl bir yemek tarifi arıyorsunuz?
Sorusunun altında yer alan alt başlıklar örneğin aradığınız şey bir akşam yemeğimi, atıştırmalık mı, çay saatimi ekonomik mi, restoran tariflerimi gibi bir sürü seçenek arasından elemeniz, tabii ki bununla bitmiyor başka sorunuz diyor aradığınız tarif fırında mı, tencerede mi, bol liflimi, düşük kalorilimi.. seçimler bitmiyor. Bu çok hoşuma gitti. Detay ve incelikle hazırlanmış bu siteyi hanımlar mutlaka bilgisayarınızda ki yer imlerine ekleyin derim. Ben bir hazine bulmuş gibi mutlu oldum. Sıra evdekilerle bu güzel ve kıymetli hazineleri paylaşmaya geldi.Keyifle yapacağım. Afiyetle yiyeceğim…

Online Kanvas Tablo Mağazası www.tabloda.com

Tabloda.com, dekorasyon alanında üretici firma olarak faaliyet gösteren, ev ve işyerlerinizin duvarlarını süsleyebilmeniz için, her dekorasyona uygun kanvas tablo üreten bir kuruluştur.
En iyi baskı teknikleri ve en kaliteli malzemeler kullanarak, el işçiliği ile üretilen kanvas tablolar, modern ve klasik mimariye hizmet etmektedir.
Tabloda.com, başta kanvas tablo olmak üzere, çerçeveli tablolar, kabartmalı kanvas tablo ( dec spec ), el yapımı kabartmalı kanvas tablolar (dokulu, varaklı), ışıltılı tablolar, parçalı tablolar, kanvas aynalar, kabartmalı tablolar,  tuvale ve fotoğraf kağıdına dijital baskı resimler, poster baskı ve kişi ve kurumlara özel tasarımlar ve toptan kanvas tablolar üretmektedir.
Binlerce adet, görseli içeren imaj bankası sayesinde, dekoratif tablolar, manzara tablolar, sanatsal tablolar, en yeni tablolar, parçalı tablolar, 5 parçalı tablolar, 3 parçalı tablolar,  gibi onlarca kategorilerimiz arasından günümüz modasının en popüler görsellerini seçebilir, seçtiğiniz görselleri istediğiniz ölçülerde sipariş ederek duvarlarınızı hiç görülmemiş kanvas tablolarla dekore edebilirsiniz.
Tablonu sen tasarla bölümünden, kişiye özel tablo larınızı kendiniz oluşturabilir, tablonu sen tasarla bölümünden dilediğiniz fotoğrafı kendiniz yükleyerek, tablonu tasarla yabilir ve sevdiklerinizin resimlerini unutulmaz birer canvas tablo haline getirebilirsiniz.
Siteden beğendiğim bir kaç tabloyu sizlerle paylaşmak istiyorum ;

Bende sürekli olarak tabloda.com dan alışveriş yapıyorum , 100 lira üstü alışverişlerde kargo ücretsiz , orjinal ürün , harika paketleme , birebir renk uyumu ve binlerce çeşit tablo , hızlı teslimat benim gözüme çarpan detayları. Mutlaka sizlerde inceleyin , zevkinize göre bir tablo ile karşılaşacaksınızdır.