10 Şubat 2017 Cuma

Hayaller Ülkesinden Renkli Saçlı Prenses Barbie

İlkokula bu yıl başlayan Ecem yarı yıl karnesini aldığında çok sevinçliydi. Okuldaki karne törenine katıldık. Ben ondan daha çok heyecanlanıyordum. Bizim zamanımızda karneler tek sayfadan oluşuyordu. Şimdi kitapçık gibi karneler. Kızım karnesini alır almaz kutlama yemeğine götürdü babası bizi. Afiyet ve sevinçle yemeğimizi tadarken, karne hediyesi olarak ne istediğini sordum. Çocuk aklı işte hala aklı oyuncak bebeklerde. Barbie bebek dedi. Gülümsedim. Sanırım bu kız hiç büyümeyecek gerçi düşündüm de benim de çocukluğumda bir bebeğim vardı ondan hiç ayrılmak istemediğim. Yıllar sonra bugün bile aklımda gözleri. Ancak ne oldu bebeğime hiç hatırlamıyorum. Genelde bir sürü bebekleri var. Ancak bu sefer almak istediğim lisanslı bir barbie bebek olmalı diye düşündüm. Yine elim alışkanlık gereği ilk önce karakter dükkanı sitesine gitti. Oyuncak bebeklere baktığımda tanrım dedim deryaya düştüm. Hangisini alsam ki şimdi ona sorsam sürprizin anlamı kalmaz en iyisi benim seçimim dedim. Bu arada Elsayı gördüm yine bi selam verdim :) Ne de olsa evin kızı ama bu sefer Elsaya kardeş gelsin Barbieden dedim. Ecenin isteği de bu yönde olunca hiç tereddüt etmeden ve binlerce seçenek arasında kaybolmadan barbie oyuncakları kategorisine yöneldim. Evler, gardolaplar, mutfaklar hepsi oyuncaktandı. Hele bebeklerin kostümleri en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş kolyeleri, ayakkabıları, tokaları keşke benim zamanımda da bu kadar seçme imkanı olabilseydi. Ecenin bebeklerde en dikkat ettiği bebeğin saçlarının uzun olup şekilden şekle sokmasından çok hoşlanır. Bende bu özellikleri olan bebeklere yöneldim ve aradığımı buldum. 
Barbie Dreamtopia Hayaller Ülkesi Renkli Saçlı Prenses bayılacaktı. Renk değiştiren saçları vardı. Ve 8 adet aksesuarı birlikte.saç fırçasını suya sok. bebeğin saçlarını tara renk değiştiriyor. Valla ben bile oyuncak bebeği merakla beklerken, tabi arada Eceye ip uçları vererek heyecanımızı biraz daha arttırıyordum. Sonunda beklenen gün geldi ve biz yeni bebeğimize karakter dükkanı sayesinde kavuştuk. 

Bayıldık çok sevdik.Ürün lisanslı, fiyatı uygun üstelik tam aradığımız özellikler daha ne olsun. Akşam eşime gösterdim. Heyecanımı gördü. Kulağına eğilip utanmasam bi tanede kendime alacağım dedim. gülüştük. Ailemize yeni katılan Barbie bebekle büyüyoruz işte.