14 Ekim 2016 Cuma

Laktozsuz Süt ve Laktozsuz Ürünler Hakkında Her Şey

Laktoz nedir?
Süt ve süt ürünlerinin içinde bulunan doğal süt şekeridir.
Laktoz intoleransı nedir? 
Laktozun sindirilmesi için laktaz enzimi gerekir. Eğer vücutta yeterli miktarda laktaz enzimi bulunmuyorsa, laktoz intoleransı var demektir.
Laktoz İntolerans belirtileri nelerdir?
Laktoz intoleransı sütün içindeki laktozun sindirilemediği durumlarda ortaya çıkar. Süt içince karın şişkinliği, karın ağrısı, gaz, mide bulantısı görülebilir. Bu tarz sorunlarınız varsa süt ve süt ürünleri tüketmekten vazgeçmek yerine Laktozsuz Süt’ü tüketebilirsiniz. Belirtilerin şiddeti tüketilen laktoza ve kişinin ne kadar laktozu tolere edebildiğine göre değişir. Belirtiler süt ve sütlü ürünlerin tüketimini takiben yarım saat ile 2 saat arası sonrasında kendini göstermeye başlar. Süt içerdiği kalsiyum, protein, yağlar, vitaminler ve mineraller açısından temel besin gruplarındandır.
Yaşam boyu sağlıklı olmak için her yaş döneminde ihtiyacınız olan türde ve miktarda süt içmeniz gerekmektedir.
Laktoz intoleransınız varsa ne yapabilirsiniz?
Laktozu azaltılmış veya laktozsuz süt ve süt ürünleri tüketebilirsiniz.
Laktozsuz süt ve laktozsuz yoğurt nasıl üretilir?
Laktozsuz süt ve laktozsuz yoğurt, sütün içindeki laktozun laktaz enzimi ile parçalanması sonucu elde edilir. Laktaz enzimi katkı maddesi ya da koruyucu değildir. Ürünün prosesi sırasında görevini yerine getirip, son aşamada aktivitesini yitirerek ürünün içerisinde kalmaz.
Laktozsuz süt ve laktozsuz yoğurt neden daha tatlıdır?
Laktozun glikoz ve galaktoza parçalanması nedeniyle, standart süt ve yoğurttan daha tatlı hissedilen ürünlerdir. Hissedilen tatlılık doğal şekerlerdendir, ilave şeker içermez.
Laktozsuz süt sizin için uygun mu?
Laktozsuz süt, sütteki laktozu sindiremeyen ve süt içince şişkinlik, ağrı, gaz ve bulantı sıkıntılarını yaşadığı için süt tüketemeyen kişilerin rahat şekilde süt içmelerini ve sütün besin değerlerinden faydalanmalarını sağlamaya yardımcı olur.
Neden Laktozsuz Yoğurt tüketmelisiniz?
Laktozsuz Yoğurt, laktoz intoleransına karşı hem sağlık faydası sağlamakta, hem de tatlılık derecesinin yüksek hissedilmesi nedeniyle şeker kullanılması gereken ürünlerde şeker azaltmaya imkan tanımaktadır. Bu nedenle ara öğün olarak sade ya da müsli karışımı gibi bir alternatifle tüketilmeye çok uygundur, hissedilen tatlılık doğal şekerlerdendir, ilave şeker içermez. Ayrıca, 100 g laktozsuz yoğurt günlük kalsiyum ihtiyacının %23’ünü karşılamaktadır.
Laktozsuz süt ve yoğurt tüketmenin zararı var mıdır?
Laktozsuz süt ve yoğurt tüketmenin hiçbir zararı bulunmamaktadır.
Pınar Denge Laktozsuz Süt ve Yoğurt hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız. 

Bir boomads advertorial içeriğidir.

UNUTULMAYACAK DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ….


Ece Naz bu yıl ilkokula başladı. 10 Kasım’da doğum günü. Ne hediye alsak diye düşünürken, sevdiği çizgi film karakteri Elsa’yı ekranda görünce “Anne ne güzel elbisesi dimi “ dedi. Evet evet bu seneki doğumgünü temamızı bulmuştum.Ama nerden nasıl temin ederim diye düşünmeye başlarken ,hemen aklıma daha önce tanıştığımız ve güvenli alışveriş yaptığımız www.karakterdukkani.com sitesi geldi.

Siteyi incelediğimde kız çocuğu kostümlerinde bir sürü alternatif gördüm. İçimden bunların büyüğü de olsa bende deniz kızı kostümünü alsam diye düşünmeden edemedim :) Parti bölümünde doğum günü partisi için gerekli tüm malzemeler düşünülmüş: bardak , tabak, peçete, bayrak süsleme ve balonlar harika artık eksik kalan tek şey pasta ve Ecenin sevdiği arkadaşları olacak. Tüm oyuncak ve kostümlerde %20 indirim imkânı sunulmuş.

Kız çocuğu kostümlerinde elsa kostümü görünce hiç tereddüt etmedim. Artık alacağım hediye belliydi. Ece bu sürprize bayılacaktı. Biz çocukken böyle imkânlarımız yoktu. Televizyon karşısında hayale dalar, sanki o karakterlerin içinde yaşar dururduk. Doğum günlerinde her çocuk prens ve prenses olmak ister, mademki bunu sağlayabiliyorum. Ona en güzel doğum gününü yaşatmak istedim.
Kargom geldiğinde özenle paketlenmiş olduğunu ve içerisinde Elsa tacının da hediye geldiğini gördüm. Ece Naz kıyafeti görünce delirdi adeta. Hemen üzerine giymek istedi. Bir gün boyunca üzerinden çıkartmadı. Doğum gününü sabırsızlıkla bekliyor. Sizlerde çocuğunuzun özel günlerinde hiç tereddüt etmeden bu siteden alışveriş yapabilirsiniz. Önceliklerinin çocuk sağlığı olduğunu özellikle belirtmek isterim. Bütün ürünleri orijinal lisanslı. Kafanıza takılan sorular var ise sitenin içinde canlı destek hatları var. Oradaki danışmanlara her türlü soruyu sorup destek alabilirsiniz. 70 tl üzeri kargo bedava ve aynı gün kargo avantajımızdı es geçmeyelim.