4 Ağustos 2016 Perşembe

Son Yılların Favorisi Moda Trendleri

Kadınların giyim dünyasını zenginleştiren moda trendleri, her sezon farklı parçalarla ve estetik detaylarla zenginleştiriliyor. Kontrast renklerin ve farklı modellerin bir arada yer aldığı trendlerle, kadınlar daha estetik kombinler elde ediyor.
Pantolon modellerinin kurtarıcılığı, 2016 sezonunda aynı şekilde kendini gösteriyor. Her boy çeşidin yer aldığı pantolon çemberinde kadınlar kendi zevkleri doğrultusunda seçimler yapıyor. Hafif bollaşan modeller, bedeninde cool bir imaj bırakıyor. Bol pantolon modasıyla birlikte özellikle boyfriend modeller ön plana çıkıyor. Eskitme detaylarla tasarlanan boyfriend modeller, hem klasik hem de spor stile uygunluk gösteriyor. Yerlere kadar inen, bilekte veya dizde biten bol pantolonlar, her mevsim farklı şıklıklar sergilemeni sağlıyor. Kendi giyim zevkine uygun seçeceğin pantolon modelini, yalın bir t-shirt ile tamamlayarak kullanabilirsin.

Yeni sezonun gelmesiyle beraber moda trendleri arasına omuzlara vurgu yapan modeller ekleniyor. X formdaki yakalarla tamamlanan büyük beden tunik, elbise ve bluz modelleri, kadınların daha iddialı bir şıklık yakalamasına olanak tanıyor. Şıklığına şıklık katan omuz detaylı modellerle mükemmel bir görünüm elde edebilirsin. Dilersen seçeceğin modelin dekoratif formuna uygun bir ayakkabı tercih ederek, kombinasyonunu daha uyumlu bir şekle dönüştürebilirsin.
80'li yılların popüler parçaları arasında yer alan karpuz kollar, 2016 moda trendleri ile yeniden favori oluyor. Karpuz kollar, özellikle de ön kısmı bağcıklı olan ve hafif büstiyeri andıran gömleklerde görülüyor. Kolları odak noktası yapan modeller, hem gündelik yaşamda hem de özel gecelerde şık olma imkanı sunuyor. Yeni sezonda karpuz kollu modelleri, uzun yırtmaçlı olan sade etekler üzerine giyebilir, çekici bir imaj yakalayabilirsin.
Farklı parçaların birlikteliğini simgeleyen eklektik stilin popülerliğini artırmasıyla beraber, kontrast renkler ön plana çıkıyor. Pembe-kırmızı, yeşil-mavi veya turuncu-pembe gibi renkler, eklektik stil sayesinde bir arada kullanılıyor. Kıyafetlerinde bolca yer vereceğin kontrast tonlar ile trend kombinasyonlar oluşturabilirsin. Pembe renk kalem etek üzerine turuncu şifon bir gömlek tercih edebilirsin. Dilersen kıyafetlerini yakın tonlarda seçip, aksesuarlarla zıt rengi belirginleştirebilirsin.
Moda trendleri arasında hafif geniş kesimler ve dökümlü modeller ağırlık kazanıyor. Daha çok kışlık modellerde görülen uzun kollar, çekici ve rahat bir kullanım avantajı veriyor. Hafif belde biten ve elin yarısına kadar gelen uzun kollu modeller, şuh bir tarz kazandırıyor. Uzun kollu modellerden yana seçim yaparak, casual giyimine yeni bir bakış açısı getirebilirsin.
2016 sezonunda farklı parçalarla oluşturulan kat kat giyim, kadınlar tarafından oldukça beğenileceğe benziyor. Gömlek üzerine bol yelek, kazak üzerine elbise ve uzun kollu t-shirt üzerine bol atlet giymek, modern görünmeni kolaylaştırıyor. Kendi sevdiğin parçaları birlikte kullanarak, son yılların favorisi olan kat kat giyimi üzerinde deneyimleyebilirsin. Moda dünyasının detayları arasında yer alan püskül, yeni sezon aksesuarlarda dikkatleri çekiyor. Çanta, şapka veya atkı gibi aksesuarlarda sıklıkla göreceğin püsküllerle, dinamik bir duruş çizebilirsin. Sade şekilde giydiğin kıyafetlerini, püsküllü bir çanta ile hareketlendirebilirsin.
Şeffaf görünmenin moda olmasıyla birlikte tül kumaşlardan dizayn edilen modeller gözler önüne seriliyor. Otantik ve seksi görünüm sunan tül modeller, ince yapıları sayesinde bedenine hafif bir dokunuş yapıyor. Dökümlü ve geniş formda tasarlanan tül bluzlar, aynı zamanda zarif görünmene de destek oluyor. Elbise, gömlek ve pantolon gibi birçok parçaya yansıyan tül modellerle, farklı kombinasyonlar yapabilirsin. 2016 moda trendleri içerisinde geçmişte favori olan asimetrik detaylar da göze çarpıyor. Asimetrik modeller, iddialı bir görünüm sunarak tüm gözleri üzerine çeviriyor. Bluzlardan eteklere ve montlardan büyük beden giyim modellerine kadar her çeşit parçada göreceğin asimetrik kesimler sayesinde iddialı duruşunu açığa kavuşturabilirsin.

Kış Hazırlıkları / Derin Dondurucuda Bamya

Marketlerde, semt pazarlarında 12 liradan satılırken 6 liradan bamya bulmuşum hiç kaçırmam ve 4 kg alırım :) Geçen senelerde max. 1kg dan fazla yapmamış ve pişman olmuştum.. Çokta gözünüzde büyütmeyin, yapamam soyamam ya sümüklenirse diye. Oluruna bırakın !! Bamyayı herkes sevmeyebilir ama sevenler için kış hazırlıkları etiketlerime bamyayıda bu sene eklemekten mutluluk duyarım.Tarife geçmeden,
Yeşil Fasulye severler bu tarifime bakabilir :)