3 Mayıs 2016 Salı

Kredi Kartı: Bilinçli Kullanıcı Dostu

Günümüzde kredi kartı kullanımı oldukça yaygındır. Hemen hemen hepimizde en az bir kredi kartı varken bazılarımızın cüzdanında ise hatırı sayılır bir kredi kartı koleksiyonundan bahsedebiliriz. Günlük yaşam içerisinde nakit para yerine kullanılmakta olan kredi kartını doğru kullanıldığı takdirde kullanıcıya sağladığı pek çok avantaj vardır.  
Kredi kartı kullanıcılarına belki de en önemli tavsiye, cüzdanlarında her biri ayrı avantaja sahip bir kredi kartı destesi taşımak yerine birçok avantaja sahip bir kredi kartı edinmeleri olacaktır. Böylece gereksiz yere yıllık kart aidatı ödeme yükünden de kurtulabilirsiniz. 
Bir başka ifade ile kredi kartı ile bir ay süreyle yaptığınız harcamayı, ay sonunda kapatabilecek güçte olmanız gerekmektedir.  
Kredi kartının sağladığı en önemli avantaj yanınızda yüklü bir para taşımak yerine ödemelerinizde kredi kartını tercih ederek paranızın kaybolma ve çalınma riskini ortadan kaldırmasıdır. Ancak ay sonunda kredi kartınıza ödeme yapabileceğiniz miktarı düşünerek harcama yapmanız yerinde olacaktır. 
Kredi kartlarının kullanıcılarına sağladığı hediye puan, seyahat mili ya da indirim avantajına da değinmeden olmaz. Kazandığınız ekstra puanlarla bazı alışverişlerinizi bedavaya getirebilir, milleriniz sayesinde avantajlı uçak bileti alabilirsiniz. 
Ay sonunda gelen detaylı ekstre sayesinde nereye ne kadar para harcadığınızı görüp, temel ihtiyaç ile gereksiz yaptığınız harcamaları kolaylıkla görebilir, hangi harcamalarınızı azaltıp hangilerini erteleyebileceğinizi kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Bu sayede harcamalarınızı belli bir disiplin altına almış olursunuz.   
Son olarak taksit avantajından da bahsetmek gerekir. İhtiyacınız olan ancak bir aylık bütçeniz ile alamayacağınız şeyleri, kredi kartınızın taksit özelliği sayesinde uygun vadeye bölüp bütçenizi sarsmadan rahat rahat ödeyebilirsiniz. 

Önümüzdeki 10 yıl içinde dünyanın “nakitsiz” bir hale geleceği varsayımıyla, hangi kartı seçerseniz seçin kredi kartı kullanımında en önemli noktanın, kredi kartının bir kredi aracı değil ödeme aracı olduğunu unutmamak gerektiğini aklınızın bir köşesine not edin. 

Anneler Günü Hediyem

Hediye vermek ve birinden hediye almak ne kadar anlamlıdır. Sana değer veriyorum, seni önemsiyorum demektir. Birini mutlu etmek için karşılıksız olarak verdiğimiz şeyler hediyedir.
Bazı özel günlerde hediye seçmekte zorlanırız. Eskiler ne güzel demiş çam sakızı çoban armağanıdır. Anneler günü yaklaşırken eşim ve güzel kızım beni düşünerek hediye arama telaşına girmişler. İnternet'in her şeyi kolaylaştırdığı gibi, hediye bulma konusunda da imdatlarına yetişmiş. Yeni bir site keşfetmişler. www.hediyesizolmaz.com mutlaka göz atın. Oradan bana kendi resmim basılı olan bir yastık almışlar. Bayıldım yastığa çok hoşuma gitti. Ne kadar ince düşünmüşler. Yastığımı hemen başköşeye yerleştirdim.
Sitede hediyeler kategorilere ayrılmış. Her özel gün için özel hediyeler yapmışlar. Baskılı tişörtler, kupalar, yastıklar,mutfak önlüklerinden kalemlere her şey var.
Videolu hediyeleri kategorisini daha önce başka bir sitede görmemiştim. Sevdiğinize masal tadında çok güzel görseller eşliğinde video gönderebiliyorsunuz. Ayrıca sitede ilgimi çeken sanatsal hediyeler başlığı altında karakalem resim çalışmaları ve sizin karikatürlerinizden oluşan tişörtler çok güzel bir fikir.
Fiyat olarak da hepimizin bütçesine uygun. Özel günlerde size kılavuzluk edecek bu sihirli siteye uğrayın derim. Onların vesilesi ile tüm annelerin anneler gününü kutlarken, kızım ve sevgili eşime buradan tekrar teşekkür etmek isterim.