11 Mayıs 2015 Pazartesi

Yaz Aylarında Bebek Beslenmesi

Havalar ısınmaya, yaz mevsimi yavaş yavaş etkisini hissettirmeye başladı. Bu dönemde, tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi bebeklerin de beslenme unsurlarında mevsime uygun değişiklikler yapılması uygun olacaktır. Özellikle 0-6 ay dönemini geride bırakan ve ek gıdaya başlamış olan bebeklerde, annelerimizin tercihe göre Milupa, Ülker gibi markaların ek gıda ürünleri yada vakit buldukları ölçüde evde hazırlamış oldukları ek gıdalarda, mevsimin etkisini de göz önünde bulundurarak, bol enerji veren ancak vücudu daha az yoracak ürünleri tercih etmeleri gerekiyor.

Doğuş Otomotiv Trafik Hayattır!


Direksiyon başında mesajlaşmayın, güvenliğinizi riske atmayın.
Trafik Hayattır!

Gelişen teknoloji sayesinde günlük işlerimizin birçoğunu cep telefonları üzerinden yapmak hem hayatımızı kolaylaştırıyor hem de cep telefonuna olan bağımlılığımızı giderek arttırıyor. Bu bağımlılık trafikte ise önemli bir tehlike unsuru yaratıyor.
Araç kullanırken cep telefonuyla mesajlaşmak veya konuşmak sadece sürücü güvenliğini değil, yaya güvenliğini de tehlikeye atan en büyük hatalardan biri olarak gösteriliyor. Yapılan bir araştırmaya göre cep telefonuyla mesajlaşan veya konuşan bir sürücünün sarhoş bir sürücü ile aynı tepkileri verdiği öne sürülüyor. Tüm bu sebeplerden ötürü Doğuş Otomotiv’in kurumsal sorumluluk platformu Trafik Hayattır cep telefonu kullanımı konusuna dikkat çekerek, toplumu bilinçlendirmeyi hedefliyor.
Trafik güvenliği bilincini toplumun tüm kesimlerine yaymak için faaliyetlerini sürdüren Trafik Hayattır, 4 ana mesaj üzerinden farkındalık yaratmayı hedefliyor. Bu kapsamda, platform aşırı hız, bebek koltuğu kullanımı, emniyet kemeri gibi trafik güvenliği stratejik mesajlarına son yıllarda ‘cep telefonu’ kullanımını da ekledi. Trafik Hayattır cep telefonu kullanımına dikkat çeken dergi ve gazete ilanlarına ek olarak, yeni animasyon serisindeki animasyonlarla da cep telefonu kullanımının risklerini esprili şekilde aktarıyor.
Bir boomads advertorial içeriğidir.