13 Nisan 2015 Pazartesi

Diyet Günlüğü , 5.hafta değerlendirmesi

Zamanı tutamıyoorum peki siz ??
Evet tam tamına 34 gün geçti ve giden 9 kg...
Kendimi son 1 haftadır yürüyüşe adadım diyebilirim. Verdiğim kilo sadece 1 .Bu hafta kilomda çok fazla oynama yok ama çok mutluyum kendime vakit ayırıyorum. Yürüyorum , spor yaparken kendimle baş başa kalıyorum ne çok özlemişim kendimi dinlemeyi :)
 OHHH BE İYİKİ DİYETE BAŞLAMIŞIM !!!!!!!

Diyet insanın BEYNİNDE bitiyor kim nederse desin. Aileden eşten etraftan zorlasalar da hadi kilo ver , çok kilo aldın diye başının eti yeseler bile siz istemezseniz o kilolar gitmiyor.Önce istemek lazım. Beyinen inanmanız lazım. Gerisi sağlıklı beslenme - yürüyüş ve SABIR ( Zaman )  Ben kaçamak yapmadım mı çok yaptım. Psikolojim bozuldu krize girdim saat 21:30 da markete gidip çikolata aldım. PES etmedim ertesi gün yarım saat daha fazla hareket ettim. Olacak  elbette sinir krizleri -  etraftan saboteler - canın çekecek - reglin yaklaşınca canın EXTRA tatlı isteyecek - yemek kokuları gelecek - pastanelerin önünden geçince poğaça simit kokuları olacakta olacakkk... Ama bişey diyim mi !!!
Sen zaten biliyorsun zeytinli poğaçanın , çilekli pastanın , bitter çikolatanın  , mantının , iskenderin , pizzanın , ekmek arası balık , gobit dönerin tadını...
Sen neyi bilmiyorsun biliyor musun , sen hiç uzun çizme giydin mi ? Sen hiç bikini giydin mi gögsünü gere gere ? Sen hiç mini etek giydin mi ? Sen hiç 38 beden kot giydin mi ? Sen bunları bilmiyorsun çocuk .... ( O çocuk benim , sensin belkide O )
HİÇ BİR ŞEY İÇİN GEÇ DEĞİL !!! Sadece bir adım atın. Ben ne 60 kiloyum nede 70 kiloyum . Vermem gereken çok kilo var.İşim bundan sonra başlıyor. Yine diyorum ödemim gitti. Asıl şimdi yağ yakmaya başlıyoruz. Diyetisyene başlıyorum şuan için devlet hastanesinde olacak. Nisan sonu gidip kan tahlilleri yaptıracağım 4 Mayıs haftası neler yaşadığımı yazacağım...
Hiç bir başarı TESADÜF değil , BAŞARMAK için çalışmak , çabalamak lazım...
Gerçekten istiyor musunuz zayıflamayı ??

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder