11 Nisan 2013 Perşembe

memlekettengelsin.com - Kars Bakkaliyesi Eski Kaşar (1 Kg)

                                     


Şimdi efendim bu eski kaşar Kars’tan oldu mu bir başka. Şöyle dilimizin ön uç kısmı ile damağın altında kalan bölüme keyfe göre bir parçayı koyuyoruz. Dudaklar kapanıp da kaşar içeride kaldı mı başlasın zevk-ü sefa. Önce o mis gibi yüksek yaylaların havasının kokusu yapar girizgâhı, sonra orada yetişen tertemiz yeşilliklerin süte verdiği lezzet akar bedene doğru. O ne ya, tereyağı mı koktu ne?

E haliyle! Gözler hafif kısılır, keyif artar. O müthiş tat gittikçe memleket olur. Derken hazlar ipleri eline alır ve o muhteşem duygu tüm vücuda nüfuz eder. Atalarımızın bu efsane yadigârı köşesine çekilir; en aşağı dört ay bekler olgunlaşır.

Kokusu seslenmeye başlayınca yerinden alınır. İşte size eski kaşarın, Kars kaşarının yerinden, hasından sunumu.

Olsa da yesek mi dediniz, söyleyin "memlekettengelsin"...


Her karışı farklı bir lezzeti besleyen cennet topraklarımızın bereketi, yurdum insanının maharetli ellerinde yoğrularak enfes tatlara dönüşüyor. Her lokmasında muhteşem bir damak tadı yaşatan bu şahane güzellik, en doğal yöntemlerle ve özenle hazırlanıyor. Siz damağınızı düşünün isteyin yeter, memleketinize giden yol bizden geçer. Canınız çeksin ruhunuz hayal etsin, hayal neymiş isteyin bir tıkla "memlekettengelsin"..1 yorum:

  1. şimdi hemen alıyorum çok güzelmiş, notebook tan sipariş verebilirim dimi.

    YanıtlaSil