21 Mart 2013 Perşembe

Arıcanbal ile 1 kişiye bal hediyemiz var..

Bal, bitkilerde bulunan ve nektar olarak adlandırılan tatlı sıvının, arıların vücudunda salgılanan bazı emzimlerle işlenmesi sonucu oluşan, yoğun, dayanıklı, yüksek vitamin değerlerine sahip, doğal bir besin maddesidir. Binlerce bitki ve çiçeğin besleyici değerlerini taşıyan bal, yüzyıllardır birçok hastalığa şifa olarak kullanılmıştır.

Bal üretimi ise, çok büyük emek isteyen bir iştir. 450 gr bal elde etmek için , 17. 000 arının yaklaşık 10milyon çiçeği ziyaret ettiği bilinmektedir. 
Ülkemiz, dünya arıcılığında önemli bir yere sahiptir. Özellikle doğu bölgelerimizde iklim ve coğrafi sebeplerle kaliteli ve doğal bal üretimi yapılabilmektedir. Ancak ülkemizde bal tadına sahip, bal adı altında satılan ürünlerde bulunmaktadır. 'sahte bal' diye bilinen bu ürünlerin bir kısmı mısır şurubu yada glikoz ve bal esansı kullanılarak yapılmaktadır. Sahte bal tuzağına düşmemek için hijyenik, denetimli koşullarda üretilen, donanımlı laboratuvarlarda analizleri yapılan balı tercih ediniz.  
Türkiye fiziki haritası dikkatlice incelendiğinde yedi ayrı bölgenin coğrafi koşullarının, yükseltilerinin, yıllık yağış miktarlarının farklı olduğu anlaşılır. Tüm bunlar bitki örtüsünü de etkileyecek, bitki örtüsünün çeşitliliği ise bal çeşitliliğinde kendini gösterecektir.  

ÜRÜNLERİNE ÖRNEKLER


 

VE FİRMAMIZIN HEDİYESİ

BU ÇOK DEĞERLİ ÜRÜNÜ KAZANMAK İÇİN 
YAPMANIZ GEREKEN ÇOK KOLAY.

*İZLEYİCİM OLMANIZ
**BURAYI BEĞENİP HERKESE AÇIK BİR ŞEKİLDE PAYLAŞMANIZ
VE
BİR ARKADAŞINIZA BEĞENDİRMENİZ.
KAMPANYAMIZI DUYURUP PAYLAŞMANIZ.

KATILDIĞINIZI GÖSTERİR LİNKLERİNİZİ
VE BEĞENDİRDİĞİNİZ ARKADAŞINIZIN ADINI YORUM OLARAK BIRAKINIZ.

KAMPANYAMIZ 100 YORUMDA SONA ERCEKTİR.
KARGO ÇOK DEĞERLİ FİRMAMIZA AİTTİR.